Увага! Корисна інформація для бізнесу!Топ-10 правових подій тижня для бизнесу!

1. «Дерегуляційні дні» в Кабміні: бізнесу скасували понад 360 обмежень

Кабміном 23 листопада прийнято рішення скасувати 367 застарілих обмежуючих нормативних актів (багато ще радянські), щоб зменшити адміністративний тиск і корупційні ризики. Крім того, для телеком-ринку спрощено узгодження будівництва базових станцій мобільного зв’язку. Скасовано мінімальний розмір оплати послуг приватних нотаріусів (1%) за запевненням договорів. Для аграріїв скасована заборона на змішування зерна різних сортів, вдосконалено процедуру розрахунку нормативної грошової оцінки землі і т.д. Також затверджені оновлені ліцензійні умови протипожежного призначення (з 17 до 7 зменшено кількість робіт і послуг, що підлягають ліцензуванню).

2. Діють нові форми заяв в сфері держреєстрації бізнесу

23 листопада набрав чинності наказ Мін’юсту № 3268/5, яким затверджено 24 форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Серед затверджених форм: Заява про держреєстрацію створення юрособи, Заява про держреєстрацію створення відокремленого підрозділу юрособи, Заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем, Заява про держреєстрацію постійно діючого третейського суду і т.д.

3. Україна приєднається до Плану BEPS

Міністр фінансів передав Генсекретарю Організації економічного співробітництва та розвитку офіційний лист, що дозволить Україні отримати офіційне членство в BEPS вже з 1 січня 2017 року. Україна зобов’язується імплементувати мінімальний стандарт Плану, який включає 4 етапи: боротьба з податковими зловживаннями, пов’язаними з використанням спецрежимів; уникнути зловживань при застосуванні податкових конвенцій; розкриття інформації про агресивне податкове планування; збільшення ефективності вирішення спорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами.

4. Платники податків отримали більше прав при розгляді їх скарг в ДФС

Удосконалено процедуру адміністративного оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів ДФС. Зокрема, передбачено, що відкрите засідання відбувається виключно на підставі письмового клопотання платника податків. Платник отримав право: знайомитися з матеріалами перевірки / оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки з допомогою технічних засобів; здійснювати фото-, відео-, аудіофіксацію засідання; просити про надання пояснень перевіряючими, про присутність на засіданні представників ЗМІ тощо Зміни до Порядку розгляду скарг вступили в силу 25 листопада.

5. Спрощено процедуру укладання договорів оренди землі

Типовий договір оренди землі спрощений постановою Кабміну від 23 листопада № 843. У оновленому договорі зменшено кількість істотних умов. Зміни дозволять встановлювати термін оренди земель с / г призначення не менше 7 років (для меліорованих ділянок – 10), визначати форми і розмір орендної плати. Юридичним та фізичним особам надається можливість укладати договір на кілька ділянок одного орендодавця.

6. Українському бізнесу спростили доступ до валютних кредитів

Постановою НБУ від 22 листопада № 404 внесено зміни до Положення про порядок отримання кредитів в інвалюті від нерезидентів. Документом зроблено виняток із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами або позиками, які резидент-позичальник (як підприємство, так і фінустанова) залучає від нерезидента-кредитора за участю Експортно-кредитного агентства. Це розширить можливості для доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів.

7. Криптографічний і технічний захист інформації підлягає ліцензуванню

Постановою Кабміну № 821 оновлені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації. Також затверджено Перелік відповідних послуг. Встановлено перелік документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії, кадрові, організаційні і технологічні вимоги, обов’язкові для виконання при здійсненні господарської діяльності.

8. Карантинні сертифікати на зерно можна не оформляти

Кабмін постановою № 829 затвердив переліки об’єктів регулювання у сфері карантину рослин для цілей контролю за переміщенням територією України і для імпорту, експорту та реекспорту, а також бланки фітосанітарних та карантинних сертифікатів. Крім того, передбачається необов’язковість оформлення карантинних сертифікатів на зерно і продукти його переробки. Це повинно спростити ведення бізнесу в АПК.

9. Для виробників органічної продукції розробили новий закон

До парламенту внесено урядовий законопроект № 5448 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції». Мета проекту-сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту, забезпечення прозорих умов ведення господарської діяльності у сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

10. В Україні стало легше платити податки

У рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes Україна зайняла 84 місце серед 190 країн, піднявшись на 23 позиції (в минулому році було 107 місце). У Мінфіні пояснили, що на підвищення рейтингу України вплинули зміни, які відбулися в податковій сфері: знижені ставки ЄСВ, встановлена ​​єдина базова ставка ПДФО, введений новий порядок відшкодування ПДВ і його оприлюднення на сайті ДФС і т.д.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua