Звіти online

Звіт про діяльність Організації Роботодавців ІФООПРО за 2017 рік

Станом на січень 2018 року ІФООПРО налічує 114 членів із загальною кількістю зайнятих понад 2 000 осіб. Це 56 підприємств та 58 фізичних осіб-підприємців, які працюють у 9-ти сферах діяльності, серед яких медична галузь має найбільшу кількість членів – 51 із загальною кількістю зайнятих 595 осіб.

 

Одним з напрямів роботи Організації є представлення інтересів своїх членів. Зокрема, участь у різного роду заходах (виставках, форумах, конференціях тощо). З цією метою відстежуються заходи, що можуть зацікавити членів організації. Також це заходи, які проводять як інші бізнес-асоціації, так і державні органи.

 

Такий підхід дає можливість позиціонувати та промоціювати організацію та її членів, а також долучатися до формування ініціатив й дій, корисних для членів організації. Адже, власник/керівник бізнесу, який представлений в організації, не має часу та й нагальної потреби відвідувати всі заходи. Натомість офіційні представники ІФООПРО в змозі представити потреби та наявні проблемні питання, що турбують членів організації.

 

21 квітня 2017 року в приміщенні міської клінічної лікарні №1  була проведена робоча зустріч членів організації – представників бізнесу у медичній галузі з відповідальними представниками з Головного управління Держпраці в Івано-Франківській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та управління охорони

здоров’я в м.Івано-Франківську.

 

Метою проведення  спільної наради було надання відповідей відповідальними працівниками владних структур на проблемні питання відносин бізнесу і влади та налагодження плідної співпраці.

 

За ініціативи ІФООПРО в липні 2017 р. в Івано-Франківську в приміщенні Водоекотехпрому відбулася робоча зустріч членів організації з відповідальними працівниками контролюючих служб: ПАТ «Івано-Франківськгаз», КП «Івано-Франківськводоекотехпром» та АТ «Прикарпаттяобленерго». У процесі спілкування було виявлено проблемні питання відносин бізнесу з постачальниками (світла, газу, води) та працівниками контролюючих служб надані відповіді на проблемні питання.

 

Організація роботодавців «ІФООПРО» шляхом делегування свого представника бере участь у засіданнях постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу, проводяться спільні заходи з Івано-Франківським міським центром зайнятості, Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області, Головного управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Вагомою складовою роботи ІФООПРО  є налагодження взаємодії та співпраці з органами влади різного рівня. Наразі ІФООПРО має підписані договори про співпрацю з :

1)    Головним управлінням Державної фіскальної служби в області та Івано-Франківською митницею при ДФС;

2)    Департаментом соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації;

3)    Івано-Франківськиим міським центром зайнятості;

4)    Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області;

5)    Управлінням державної служби України з питань праці в Івано-Франківській області

Та меморандуми про співробітництво та координацію дій з:

1.     З  Громадською організацією «Культурно-освітнє товариство інвалідів УМГ»

2.     З Громадською організацією «Крок у наше майбутнє»

3.     З Івано-Франківським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Асоціація приватно практикуючих лікарів-стоматологів України»

 

ІФООПРО встановила ділові контакти не тільки з владними органами. Першою такою організацією стала всеукраїнська неурядова організація «Громадський комітет транспортної безпеки». Її діяльність охоплює сферу транспортних перевезень (як пасажирських, так і вантажних). Голова комітету – представник ІФООПРО у 2017 році неодноразово приймав участь у рейдах щодо забезпечення підприємцями, які надають послуги паркування облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів, якими керують люди з інвалідністю згідно вимог чинного законодавства та перевірку облаштування місць паркування транспортних засобів, якими керують інваліди.

У 2017 році організація ІФООПРО займалась благодійною діяльністю. Так,  16 вересня 2017 року в Івано-Франківську за сприянням нашої організації в громадському просторі "Гармонія" відбулася акція "Перевір своє здоров'я".

Лікарі офтальмологи Громадської організації "Ваш Зір" та Медичного Центру "Пріма Мед", який є членом ІФООПРО за підтримки МБФ "Сприяння розвитку медицини" провели безкоштовний огляд для внутрішньо переселених осіб та людей з інвалідністю.

                 

Виконавча дирекція ІФООПРО спільно з ТзОВ «Діекс-Вест», яке є членом організації з метою формування правової культури з питань охорони праці та пожежної безпеки,  запобігання пожеж та аварійності, зменшення кількості загиблих та травмованих на протязі 2017 року організовувала проведення навчальних семінарів та робочих зустрічей з  представниками бізнесу по населених пунктах Івано-Франківської області. Зокрема, таке навчання було проведено в Богородчанському, Рожнятівському районах.

 

 27 жовтня 2017 року в приміщенні ресторану-готелю “Фонтуш” відбулася нарада, присвячена другій річниці створення ІФООПРО _ ІФООПРО</a> - презентація звіту за 2017 рік 

Звіт про діяльність Організації Роботодавців ІФООПРО за 2016 рік

 Організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» (ІФООПРО) створена наприкінці 2015 року - офіційно зареєстрована 27 жовтня 2015 року.

Задум щодо створення саме організації роботодавців та самі міжгалузевої в тому, що її покликання захищати права і відстоювати законні інтереси бізнесу через формування та впровадження нових підходів, в першу чергу у роботі з владою.

На час створення ІФООПРО, за даними головного управління юстиції в Івано-Франківській області, в нашому регіоні було зареєстровано 13 організацій роботодавців, більшість з них є вузькопрофільними (для прикладу це галузеві організації роботодавців медиків, телевізійників, працівників легкої промисловості і т.д.).

Натомість ІФООПРО є міжгалузевою організацією обласного рівня, що об’єднує представників підприємницького середовища з різних сфер діяльності. Це дозволяє охопити потреби та проблеми не тільки в межах конкретних галузей чи територій, але й ті, які є спільними для різних бізнесів та міст/районів області. З однієї сторони, ІФООПРО представляє інтереси тих конкретних галузей та сфер діяльності, в яких діють її члени, а з іншої – акумулює проблеми, що є типовими для всіх або наскрізними (спільні для деяких видів підприємницької діяльності). Така специфіка діяльності дозволяє зробити галузевий зріз проблематики, а також згрупувати однотипні проблеми з тим, щоб лобіювати їхнє вирішення на різних рівнях. Таким чином, організація, що є виразником інтересів багатьох бізнесів, має змогу досягти більшого для своїх членів, ніж якби вони діяли поодинці.

За своїм статусом ІФООПРО є неприбуткової громадською організацією, що об’єднує роботодавці. Її особливість в тому, що діяльність організацій роботодавців регламентується спеціальним законодавством та такі організації мають дещо ширші повноваження на відміну від інших громадських організацій та об’єднань. Цим спеціальним законодавчим актом є Закон України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності». Також специфічним та визначальним для організації напрямом діяльності може бути побудова соціального діалогу відповідно до Закону України «Про соціальний діалог». Це означає досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів влади й місцевого самоврядування. Для того щоб ІФООПРО стала рівноправною стороною соціального діалогу в Івано-Франківській області необхідно досягти репрезентативності. Тобто до її складу має входити така кількість роботодавців регіону, на яких працює не менше 5% зайнятого населення області (орієнтовно 26-27 тис. осіб). Наразі досягнення репрезентативності та як результат – побудова соціального діалогу в регіоні – є основним пріоритетом для ІФООПРО, її стратегічною метою.

 Роман Стефанишин, Голова Ради ІФООПРО розповідає, що за перший рік активної роботи вдалося досягти багатьох результатів.“Якщо коротко, на сьогоднішньому дійстві ми на прикладі покажемо, яких результатів досягли – це говоритиме саме за себе. На сьогодні у нас добре налагоджені комунікативні канали, які допомагають вести діалог з представниками органів виконавчої влади. Наша робота полягає в тому, аби підтримувати членів організації і знаходити баланс між вимогами нормативних актів для вирішення проблем представників малого та середнього бізнесу”, – повідомив Володимир Малий.

На момент свого створення ІФООПРО стала 13 організацією, що підтримує підприємців різних сфер, і, не зважаючи на велику конкуренцію, змогли вийти на якісно новий рівень.

“За рік зроблено дві великі справи: Коли фіскальні органи висловили великі несправедливі претензії до однієї організації, нам вдалося відстояти права організації. Другою справою є спрощення ліцензування – для підприємців це має дуже велике значення і я вважаю це успіхом”, – розповідає професор кафедри обліку і аудиту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, член організації Валентина Орлова.

За цей рік організація значно розрослася і, якщо на початку діяльності налічувала мінімум – 10 членів, то зараз їх є 57.

На зустрічі привітали членів організації, відзначили їхні досягнення, нагородили. Звичайно, обговорили також плани на подальшу працю – організація планує в наступному році працювати над налагодженням корпоративної взаємодії на вигідних умовах для діючих та потенційних членів, приділити більше уваги пошуку ресурсів для бізнесу.

  

Відео - Звіт Виконавчої дирекції з нагоди річниці створення ІФООПРО