Увага! Корисна інформація!

Інвестиційна компанія Dragon Capital спільно з НВ склали список 20 найнадійніших кредитних установ країни 2016 року.
У рейтингу, уперше після Майдану, змінився лідер. Державний Ощадбанк поступився першістю Райффайзен Банку Аваль, “дочці” однойменної австрійської установи.
Останній минулого року зміг притягнути в число акціонерів авторитетний міжнародний фінансовий інститут – ЄБРР. Також Райффайзен за дев’ять місяців 2016‑го заробив рекордні для системи 2,5 млрд грн чистого прибутку і достроково завершив програму рекапіталізації.
Лідер минулого року Ощадбанк опустився на третє місце. При цьому держбанк входить до числа кращих за показником довіри вкладників. За дев’ять місяців 2016 року у структури, яку реформує Андрій Пишний, зростання вкладів склало 33 % обліку девальвації гривні.
Неприємним, хоча і очікуваним сюрпризом 2016‑го стало те, що в рейтинг не потрапив найбільший по активах і об’ємі депозитів Приватбанк. Він був виключений зі списку оскільки доки неясно, чи погодяться акціонери виконати вимоги регулятора по докапіталізації, що множить чутки про можливу націоналізацію дітища Коломойського.
В цілому більшість з учасників топ-20 рейтингу Dragon Capital (додаток 1), як і раніше, складають дочірні структури іноземних банків. “Є очікування, що наступного року в рейтингу буде більше українських імен”, – відмічає укладач рейтингу аналітик Dragon Capital Анастасія Туюкова.

Згідно класифікації НБУ, зараз банківська система країни знаходиться на етапі перезавантаження. В цей час акціонери повинні докапитализировать свої установи по нормативах Нацбанку.
Як пояснила НВ глава держрегулятора Валерія Гонтарева, її підлеглі вже завершили діагностику 40 найбільших банків і проаналізували активні операції з пов’язаними особами в 58 найбільших фінустановах (додаток 2).
“Вдосконалена система оцінки кредитних ризиків сьогодні дозволяє практично виключити кредитування банками неплатоспроможних підприємств і купівлю цінних паперів неякісних емітентів”, – пояснила глава Нацбанку.

Про поліпшення ситуації в банківській системі свідчить зниження депозитних ставок (додаток 3). За даними Dragon Capital, в жовтні 2016- го цей показник по тримісячному роздрібного вкладу в гривні в середньому становив 16,3% проти 21% в четвертому кварталі 2015 го.

У 2017-му, за планами регулятора, повинен проходити третій етап реформи – перехід до нормальної роботи. Але нормальна робота окремих банків не означатиме, що в цілому система здорова.

«Після очищення вона може вважатися більш цивілізованою. Але потрібно ще змінити валютне регулювання, податкові норми і посилити захист прав кредиторів », – говорить голова правління Піреус Банку Сергій Наумов. Адже сьогодні банки не можуть досягти необхідного рівня надійності в тому числі з-за величезного числа неповернених позик.

У будь-якому випадку експерти радять українцям бути обережними. «Банки, які успішно пройшли випробування кризою, сміливо можна назвати надійними, але все ж важливо звертати увагу і на репутацію акціонера, прозорість структури власності, фінансову звітність, рівень капіталізації і питома вага кредитів пов’язаним особам», – розповідає голова правління UniCredit Bank Тамара Савощенко .

«Все це ми і намагалися врахувати в нашому рейтингу», – резюмує Туюкова.

 

web_rejtybank-2016_43_1116 banki3_01 web_rejtybank-2016_depos_43_1116

Джерело: http://m.biz.nv.ua