Про нас пишуть

DSC_0177

Директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин: «Ми презентуємо підприємцям унікальну для нашого краю організацію – організацію, покликану захищати права і відстоювати законні інтереси людей бізнесу – тих, хто з дня в день, з року в рік дає роботу тисячам пересічних прикарпатців»

Івано-Франківську обласну організацію підприємців, роботодавців і орендарів створили у жовтні 2015 року.
Для чого було створювати ще одну організацію роботодавців, чим вона живе сьогодні? Які має плани і проекти? Про це ми говоримо з ініціатором створення ІФООПРО, місцевим бізнесменом, директором медичного центру «Пріма МЕД» Романом Стефанишиним.

- За даними головного управління юстиції в Івано-Франківській області є тринадцять організацій роботодавців, більшість з них є вузькопрофільними (ОР медиків, телевізійників, працівників легкої промисловості тощо), але є і міжгалузеві. Чи так вже було необхідно створювати ще одну організацію роботодавців?

- Дивіться, Ви самі кажете, що більшість з цих організацій – то вузькопрофільні. Ми ж презентуємо підприємцям унікальну для нашого краю організацію – організацію, не просто покликану захищати права і відстоювати законні інтереси людей бізнесу – тих, хто з дня в день, з року в рік дає роботу тисячам пересічних прикарпатців, - але й організацію, яка пропонуватиме принципові нові підходи у роботі з владою.

- Повірте мені, як журналісту зі стажем, кожна нова організація пропонує «принципові нові підходи», а на практиці вивляється, що це черговий політичний проект або новий грантоїд…

- О! Ви зачепили дуже важливе питання. Наша організація це не політичний проект, навпаки, одним із наших векторів роботи якраз і є фактичне протистояння політичному тиску, який є на сьогодні у радах на кожному рівні. І «правлять балом» одні і ті ж обличчя, які з року в рік розповідають про те, як важко жити під час перехідного періоду. Але про який перехідний період ми говоримо? Наступного року Україні виповнюється 25 років, від початку тисячоліття пройшло вже 15 років – всі можливі «перехідні періоди» вже позаду, а кращих часів, які обіцяють політичні ляльководи, так і не видно.
Я вже розповідав якось на прес-конференції, що ініціював створення цієї організації в той час, коли відчув тиск зі сторони влади на власний бізнес і тут, у Франківську, змушений був протистояти йому самостійно. До виникнення проблем я навіть не замислювався, що бізнес потребує не просто юридичного захисту, але й, якщо хочете, морального.

- Перепрошую: морального?
- Так, морального. А чого ви дивуєтесь? Дуже часто проблеми на рівні «бізнес-влада» виникають на суб’єктивних факторах, коли конкретний підприємець і конкретний чиновник вже не здатні один одного чути в силу своїх особистих «образ». Будьмо відверті: таке зустрічається на кожному кроці: чиновник натякнув на хабар, підприємець натяку не зрозумів, чи не захотів зрозуміти, - то що цей чиновник далі робитиме? Скоріш за все, він буде в силу своїх посадових обов’язків «мстити» цьому підприємцю. І це взагалі ненормально з точки зору розвитку цивілізованого суспільства. І ось тут мав би включатися механізм суспільного діалогу, щоб ніякі особисті, побутові причини не спричиняли до конфлікту «влада-бізнес».

- То ви плануєте виступати таким собі арбітражним судом?

- Якщо члени нашої організації потраплятимуть у такі патові ситуації, то, повірте, нам вистачить сил і юридичної грамотності, щоб захистити бізнес. Але навіть не це ми ставимо в пріоритетні завдання. Перш за все важливо навчити чиновників «чути» нас, підприємців. Яким чином ми цього досягатимемо? В кожному конкретному випадку будемо вивчати ситуацію і шляхи реагування на неї і її подолання. Зараз розроблені Плани дій, але дозвольте не афішувати їх, допоки не прийде час їх втілювати.

- Звучить загрозливо. То ви плануєте мітинги і маніфести?

- Ні. Ви багато бачили мітингів, куди йшли підприємці? Тільки за минулий 2015 рік у Франківську кілька разів звучали від різних політичних діячів заклики «підприємці об’єднуйтесь, всі на мітинг під стіни адміністрації ». Багато Ви там бачили представників бізнесу?
З іншого боку, Ви повинні розуміти: якщо іншого шляху не буде і якщо підприємці наполягатимуть на страйку під стінами міськвиконкому, то значить, той страйк буде.
Розумієте, сам факт створення саме організації роботодавців, а не приміром, громадської асоціації підприємців Франківщини, зумовлюється чіткою регламентацією діяльності відповідно до чинного законодавства України. До прикладу, в ЗУ «Про організації роботодавців», здається, в статті 12 передбачається створення представницького органу організацій роботодавців при державних структурах. А інша стаття дозволяє нам проводити експертизу проектів нормативних-правових документів. І таких цивілізованих шляхів бути зрештою почутими є достатньо.

- На брифінгу в Івано-Франківську Ви казали, що за перші півтори місяці Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів налічує понад двадцять підприємців і підприємств із загальною кількістю працюючих – майже 800 осіб…

- Зараз цифри інакші: кількість учасників збільшується, фактично, щодня.

- Яким чином підприємці довідуються про вас?

- Ми проводимо зустрічі в районах з бізнесменами – громадськими діячами, презентуємо їм свою організацію. Серед наших учасників є підприємці з Івано-Франківська, Снятинського, Богородчанського, Долинського, Рожнятівського, Коломийського, Косівського та Тисменицького районів.

Оксана Говера

Фото до інтерв’ю:
Роман Стефанишин

Відбулась презентація сайту Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів

Презентація сайту відбулась під час засідання ради ІФООПРО - 04 лютого 2016 року 

 - Сайт, який знаходиться за адресою: www.ifoopro.if.ua, є не просто корпоративним сайтом нашої організації роботодавців, - розповідає для БРІЗ Голова Ради ІФООПРО, директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин, - відтепер підприємці Прикарпаття мають свій електронний ресурс, де в режимі он-лайн можуть ознайомлюватися із найновішими надходженнями законодавчої бази України, проектами майбутніх рішень рад усіх рівнів.

У меню сайту включені такі розділи:

·         * * *

ІФООПРО створена спільними зусиллями підприємців-роботодавців з метою представництва та захисту законних інтересів членів Організації у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами соціального діалогу відповідного рівня, також сприяння інтеграції та взаєморозумінню роботодавців України.

 

Організація 27 жовтня 2015 року набула статусу юридичної особи.

Організація є неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує за спільними інтересами на засадах рівноправності всіх членів організації з метою представництва і захисту їх прав та інтересів, координує їх діяльність у формуванні державної та регіональної економічної і соціальної політики та сприяє вдосконаленню системи та відносин соціального партнерства.

Організація діє на принципах добровільності та рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності, відповідальності за виконання взятих зобов’язань і у своїй  діяльності керується Законами України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» та «Про соціальний діалог в Україні».

Організація роботодавців за своїми ознаками нагадує громадське об’єднання, але створюється та функціонує відповідно до закону України «Про організації роботодавців».

У лютому ряди організації роботодавців ІФООПРО поповнились новими компаніями

У лютому 2016 року до Івано-франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів вступило 8 фірм і приватних підприємців, серед них: медичні центри «Медгарант» (м. Івано-Франківськ), «Вівамед» (м.Коломия), «ЄваМед», Центр репродуктивного здоров’я «Дамія»; ТзОВ "Вайз Консалтинг" (консалтингові послуги, послуги адвоката, займається складанням та перевіркою договорів, надає юридичні консультації), приватний нотаріус Юрчак Олег Володимирович та ТзОВ «Форвард Технолоджіз» (виробництво теплоакумулюючих ємностей, геліосистем, сонячних колекторів).

 

Членом організації також стало відкрите акціонерне товариство «Коломиясільмаш», на якому працюють 120 чоловік. Голова правління - Зарічний Ігор Феодосійович. Діяльність товариства пов’язана з виробництвом машин та устаткування для сільського та лісового господарства. На даний час порушено справу про банкрутство. ІФООПРО має на меті захистити права та інтереси керівництва товариства та надати правову та юридичну допомогу за допомогою членів Організації.

* * * * *
Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО) створена спільними зусиллями підприємців-роботодавців з метою представництва та захисту законних інтересів членів Організації у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами соціального діалогу відповідного рівня, також сприяння інтеграції та взаєморозумінню роботодавців України.
Організація, набула статусу юридичної особи 27 жовтня 2015 року, діє на принципах добровільності та рівноправності її членів, керується Законами України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» та «Про соціальний діалог в Україні». 

У лютому до організації роботодавців ІФООПРО приєдналися нові компанії

 

У лютому 2016 року до Івано-франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів вступило 8 фірм і приватних підприємців.

Серед них: медичні центри "Медгарант" (м. Івано-Франківськ), "Вівамед" (м. Коломия), "ЄваМед", Центр репродуктивного здоров’я "Дамія"; ТзОВ "Вайз Консалтинг" (консалтингові послуги, послуги адвоката, займається складанням та перевіркою договорів, надає юридичні консультації), приватний нотаріус Юрчак Олег Володимирович та ТзОВ "Форвард Технолоджіз" (виробництво теплоакумулюючих ємностей, геліосистем, сонячних колекторів).

Членом організації також стало відкрите акціонерне товариство "Коломиясільмаш", на якому працюють 120 чоловік. Голова правління – Зарічний Ігор Феодосійович. Діяльність товариства пов’язана з виробництвом машин та устаткування для сільського та лісового господарства. На цей час порушено справу про банкрутство. ІФООПРО має на меті захистити права та інтереси керівництва товариства та надати правову та юридичну допомогу за допомогою членів Організації.

Довідково:

Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО) створена спільними зусиллями підприємців-роботодавців з метою представництва та захисту законних інтересів членів Організації у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами соціального діалогу відповідного рівня, також сприяння інтеграції та взаєморозумінню роботодавців України.

Організація набула статусу юридичної особи 27 жовтня 2015 року, діє на принципах добровільності та рівноправності її членів, керується Законами України "Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності" та "Про соціальний діалог в Україні".

Джерело:www.kurs.if.ua

Днями відбулось засідання Ради організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів»

Днями відбулось засідання Ради організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів».

Виконавчий директор ІФООПРО Володимир Малий  прозвітувався перед членами Ради про діяльність дирекції у 2015 році.

Організація роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» створена  16 жовтня 2015. Зараз її членами є 27 підприємств та підприємців області із загальною чисельності понад тисячу працюючих.

«У нас дуже активна ініціативна група, – розповідає Голова Ради ІФООПРО, директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин, – членами організації є бізнес з Коломийського, Калуського, Снятинського, Богородчанського, Тисменицького, Долинського району».

Члени ІФООПРО уважно моніторять проекти рішень виконавчої, законодавчої влади та органів місцевого самоврядування: «Наша Виконавча Дирекція готує ряд пропозицій стосовно проектів рішень обласної ради, в тому числі і рішень про обласний бюджет», – говорить Роман Стефанович.

* * *

ІФООПРО створена спільними зусиллями підприємців-роботодавців з метою представництва та захисту законних інтересів членів Організації у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами соціального діалогу відповідного рівня, також сприяння інтеграції та взаєморозумінню роботодавців України.

Організація 27 жовтня 2015 року набула статусу юридичної особи.

Організація є неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує за спільними інтересами на засадах рівноправності всіх членів організації з метою представництва і захисту їх прав та інтересів, координує їх діяльність у формуванні державної та регіональної економічної і соціальної політики та сприяє вдосконаленню системи та відносин соціального партнерства.

Організація діє на принципах добровільності та рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності, відповідальності за виконання взятих зобов’язань і у своїй  діяльності керується Законами України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» та «Про соціальний діалог в Україні».

Організація роботодавців за своїми ознаками нагадує громадське об’єднання, але створюється та функціонує відповідно до закону України «Про організації роботодавців».

Джерело: www.galka.if.ua

 

 

 

12 березня – День землевпорядника

Днями відбулось засідання Ради організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів».

Виконавчий директор ІФООПРО Володимир Малий  прозвітувався перед членами Ради про діяльність дирекції у 2015 році.

Організація роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» створена  16 жовтня 2015. Зараз її членами є 27 підприємств та підприємців області із загальною чисельності понад тисячу працюючих.

«У нас дуже активна ініціативна група, – розповідає Голова Ради ІФООПРО, директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин, – членами організації є бізнес з Коломийського, Калуського, Снятинського, Богородчанського, Тисменицького, Долинського району».

Члени ІФООПРО уважно моніторять проекти рішень виконавчої, законодавчої влади та органів місцевого самоврядування: «Наша Виконавча Дирекція готує ряд пропозицій стосовно проектів рішень обласної ради, в тому числі і рішень про обласний бюджет», – говорить Роман Стефанович.

* * *

ІФООПРО створена спільними зусиллями підприємців-роботодавців з метою представництва та захисту законних інтересів членів Організації у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами соціального діалогу відповідного рівня, також сприяння інтеграції та взаєморозумінню роботодавців України.

Організація 27 жовтня 2015 року набула статусу юридичної особи.

Організація є неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує за спільними інтересами на засадах рівноправності всіх членів організації з метою представництва і захисту їх прав та інтересів, координує їх діяльність у формуванні державної та регіональної економічної і соціальної політики та сприяє вдосконаленню системи та відносин соціального партнерства.

Організація діє на принципах добровільності та рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності, відповідальності за виконання взятих зобов’язань і у своїй  діяльності керується Законами України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» та «Про соціальний діалог в Україні».

Організація роботодавців за своїми ознаками нагадує громадське об’єднання, але створюється та функціонує відповідно до закону України «Про організації роботодавців».

З цієї нагоди Правління Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців і орендарів привітало працівників землевпорядної служби:

 Ви відзначаєте своє професійне свято у дивовижний час: у час, коли природа прокидається від зимової сплячки, коли народжуються перші квіти, коли день стає довшим, і сонце зігріває кожен клаптик землі. Нехай Бог береже вас і ваші сім’ї: тільки, коли вдома спокій і затишок, людина може на сто відсотків віддаватись своїй праці, а ваша робота є дуже відповідальною: «Звичайно, усім нам, незалежно від професії і віку, треба берегти навколишнє середовище, - говорить голова правління ІФООПРО, директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин, - але найбільша відповідальність лежить саме на землевпорядниках. Це від їхньої роботи залежить, що залишиться нашим нащадкам після нас.»

Зі святом!

Роман Стефанишин: договір з фіскальною службою – це можливість реалізації проектів організації роботодавців в сегменті «влада-бізнес»

24 березня 2016 року відбулася церемонія підписання Договору про співробітництво та координацію дій між Організацією роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів», ГУ Державної фіскальної службою в Івано-Франківській області та Івано-Франківської митниці ДФС.

 

«Такий договір – це наступний крок у реалізації мети діяльності нашої організації роботодавців, яку ми створили саме для того, щоб мати дієвий механізм впливу на прийняття владою рішень, які стосуються розвитку бізнесу загалом і на Прикарпатті зокрема, - розповідає голова правління ІФООПРО, директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин, - діалог «влада-бізнес» повинен бути справді діалогом, і підписаний сьогодні Договір власне і передбачає співробітництво, як інструмент реалізації прав бізнесу у встановлення взаєморозуміння з фіскальними службами.»
Документом передбачено проведення спільної роботи з розробки пропозицій до нормативно-правових актів щодо вдосконалення податкового законодавства та практики його застосування, а також впровадження спільних програм та заходів.

 

ПІДПИСАНО ТРЬОХСТОРОННІЙ ДОГОВІР ПРО СПІВПРАЦЮ З ІФООПРО

https://www.youtube.comWATCH?v=c18sanfygms 

Прикарпатські податківці та митники підписали трьохсторонній договір про співпрацю з Івано - Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців та орендарів

Важливим напрямом роботи Головного управління ДФС в Івано-Франківській області є співпраця з інститутами громадянського суспільства, які представляють бізнес – спільноту нашої області. Адже від порозуміння між податковою службою і платниками податків, якості роботи податківців та готовності бізнесу чесно платити податки, залежить динаміка наповнення як державного так і місцевих бюджетів. А це, в свою чергу, добробут нашої країни, кожного жителя Івано-Франківщини зокрема. Про це під час зустрічі з представниками новоствореної обласної організації роботодавців, підприємців та орендарів заявила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.За її словами, сьогодні обласна фіскальна служба активно співпрацює з найбільш авторитетними громадськими організаціями області, що представляють бізнес, зокрема: регіональними відділеннями Асоціації платників податків України, Українського союзу промисловців та підприємців, Центром європейської інтеграції, Спілкою бухгалтерів Прикарпаття, Громадським центром «Ділові ініціативи», Івано-Франківською організацією роботодавців та ін. Крім того, при Головному управлінні фіскальної служби області активно працює одна з найчисельніших серед податкових органів громадська рада, до складу якої входять представники більше 40 авторитетних громадських організацій.

«Сьогодні у нас приємна подія, адже до співпраці долучилась ще одна громадська організація нашого краю – Івано-Франківська обласна організація роботодавців, підприємців та орендарів, яку очолює Роман Стефанишин, - зазначила Ірина Столярик. -  Підписавши трьохсторонній договір між Головним управлінням ДФС в області, Івано-Франківською митницею ДФС та громадською організацією, ми домовились про  спільну роботу щодо розробки пропозицій по вдосконаленню податкового та митного законодавства, реалізацію спільних заходів щодо роз’яснення діючого законодавства, вирішення проблемних питань бізнесу, виведення промисловості і підприємництва «з тіні» тощо. Також, сподіваюсь, новостворена організація долучиться до роботи і нашої Громадської ради.

Переконана, що від такої широкої співпраці з представниками бізнесу виграють усі. Для прикладу, одне з важливих питань на сьогодні є легалізація заробітної плати. Враховуючи зменшення ставки єдиного соціального внеску практично у два рази (в середньому із 41% до 22%) та скасування ЄСВ, який утримувався із заробітної плати найманих працівників, протягом двох місяців ц.р надходження внеску у порівнянні з минулим роком зменшилися всього на 30%. Тобто ми бачимо частково детінізацію, частково збільшення зарплат і в абсолютних цифрах це – неризикові суми, адже бюджетом країни було передбачено як перекривати ці недонадходження по ЄСВ. Збільшення надходжень до зведеного бюджету за два місяці ц.р. на 317,9 млн. гривень – цьому підтвердження.

Звичайно ми розуміємо, що цього недостатньо, адже значна кількість найманих працівників й надалі працює без оформлення трудових відносин, а бюджет недоотримує значні кошти. Крім того, підприємці, які порушують трудове законодавство, ризикують наразитися на значні фінансові санкції».

Як відомо,  в Україні значно посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Зокрема, у випадку допущення найманого працівника до роботи без оформлення трудового договору, або ж оформлення працівника на неповний робочий час, а фактично він виконує роботу впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та у випадку виплати заробітної плати  без сплати ЄСВ та податків,  передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення. Сьогодні це 41340 гривень, з травня - 43500 гривень. Порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі тягне за собою штраф у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення - 4134 гривні, з травня п.р. - 4350 гривень.

Посилено й адмінвідповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).

За словами головного податківця області, на сьогодні розробляються додаткові заходи для посилення контролю за сплатою ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб для забезпечення надходжень платежів до бюджету та проведення повної детінізації заробітної плати.

«Для уникнення різного роду непорозумінь зустрічатимемося з бізнесом, роз’яснюватимемо всі переваги прозорої діяльності, необхідності чіткого дотримання вимог діючого законодавства. І в даному питанні розраховуємо на підтримку наших представників громадськості, які є авторитетними серед бізнес – спільноти краю.

Вкотре наголошую, що лише спільними зусиллями ми зможемо досягти успіху, змінити ситуацію в нашій країні на краще», - сказала Ірина Столярик.

 

Голова Ради та Виконавчий директор - член Ради ІФООПРО в процесі підписання трьохсторонньої Угоди - Фото 1

Начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області - Столярик Ірина Михайлівна, Голова Ради Організації «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» - Стефанишин Роман Стефанович та Виконавчий директор - член Ради ІФООПРО – Малий Володимир Миколайович - Фото 2

 

 

Юрій Стефанишин (ІФООПРО): Великий Шовковий Шлях – це ще одна можливість франківського бізнесу для розвитку

24 травня ц.р. у рамках заходів Ради експортерів та інвесторів при МЗС України спільно з Громадською організацією «Silk Link» за участі понад 150 представників органів державної влади, іноземних дипломатів та представників бізнесу було проведено презентацію Ukrainian «Silk Road» Summit, який запланований на вересень цього року.

 

«Великий Шовковий Шлях – це ще одна можливість бізнесу, в тому числі франківського, для розвитку, - ділиться своїми думками учасник заходу, менеджер івано-франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Юрій Стефанишин, - власне, сама презентація Шовкового шляху відбулась у рамках заходів Ради експортерів та інвесторів при МЗС України. Це міжнародний торгово-економічний проект, де Україна відіграє ключову роль, як партнер».

За словами Юрія Романовича, «івано-франківським підприємцям варто звернути увагу на цей майбутній форум «Новий економічний пояс - Великий Шовковий Шлях"»: «Особливо цікавою може бути участь наших місцевих виробників, які шукають нові закордонні ринки збуту та залучення іноземних інвестицій».

Під час скайп-конференції керівники Посольств України в Китаї, Азербайджані, Грузії та Казахстані ознайомили учасників заходу із можливостями для українського бізнесу щодо взаємодії з потенційними діловими партнерами країн акредитації в рамках реалізації проектів ініціативи «Нового економічного поясу – Великого шовкового шляху» - повідомляє прес-служба МЗС України.
 

2016-05-24_prystaiko_sl-big002

Громадські організації захистили в законному порядку прикарпатське підприємство від податкової

ТОВ “Поліком” – член Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів - висловив щиру подяку організації роботодавців ІФООПРО за активну участь у захисті своїх прав перед Державною фіскальною службою України в результаті розгляду скарги ТОВ “Поліком.”

 

Зазначеним рішенням скасовано в оскарженому обсязі три з чотирьох податкових повідомлень-рішень на загальну суму більше 1,2 млн. грн.

Щодо не скасованого в адміністративному порядку податкового повідомлення-рішення № 0001092205, станом на сьогодні до Окружного адміністративного суду Івано-Франківської області подано позов про визнання протиправним та скасування цього податкового повідомлення-рішення в повному обсязі.

У вкладенні міститься Рішення Державної фіскальної служби України про результати розгляду скарги ТОВ “Поліком” на податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Рішення ДФС України

Юрій Папіровий: "Треба бути відвертим - держава вже давно не може забезпечити виконання ст. 49 Конституції України"

Про це заступник голови Громадської ради при Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, голова комітету з питань розвитку саморегулювання. Юрій Папіровий сказав сьогодні, 3 червня, під час засідання "круглого столу" в Івано-Франківську, на якому обговорюють Концепції фінансування та ліцензування медичної практики в України.

 

"Сорок дев'ята стаття Конституції України закріплює право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, - говорить Юрій Миколайович, - але будьмо відверті: ця норма давно вже не працює. Держава в кращому випадку забезпечує якусь мінімальну межу цього права. Тож питання оплати медичних послуг, в тому числі і медичного страхування, - давно вже стоїть на порядку денному життя кожного українця".

Нагадаємо, в Івано-Франківську за ініціативи голови правління ІФООПРО, директора медичного центру "Пріма МЕД" Романа Стефанишина відбувається відкрите обговорення  розпорядження КМУ «Про затвердження Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України» та Постанови КМУ від 02.03.2016р.№285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».

Чи будуть внесені зміни до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики?

Відповідь на це питання  намагається отримали Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців і орендарів. Тому на початку літа активісти зібрали круглий стіл за участі керівників приватних медичних закладів області, які обговорили Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України”» та Постанову Кабінету Міністрів України “Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики”.За результатами роботи круглого столу було складено та відправлено лист у МОЗ, який послужив приводом для проведення наприкінці минулого тижня наради в міністерстві охорони здоров’я України.

 

За словами учасника цієї наради, директора медичного центру «Пріма МЕД» Романа Стефанишина, «під час обговорення прийнято рішення створити робочі групи для вирішення питань щодо акредитації закладів охорони здоров’я і отримання ними ліцензії на право провадження медичної практики, внесення чіткого визначення та вимог до поняття “виїзна консультативно-діагностична лабораторія”: «Також МОЗ повідомило нам, що проініціює зміни у законодавстві України “Про охорону здоров'я”, - зазначив Р. Стефанишин, - завершальним етапом у вирішенні цих питань стане подання офіційного документу на адресу МОЗ та його підписання Головою регуляторної служби України.”

На фото: з доповіддю на нараді в МОЗ виступає Володимир Малий, виконавчий директор ІФООПРО

moz-20160925

 

Івано-франківські підприємці цікавляться, чи скасують штрафи за недоплату єдиного внеску?

 

Щодня на численні запитання щодо ведення малого бізнесу відповідають фахівці Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів.
“Серед найбільш популярних запитань, – зазначає голова правління ІФООПРО Роман Стефанишин, – щодо ведення і нормативного врегулювання діяльності фізичних осіб-підприємців.”

Такі звернення активізувались зараз, коли підбиваються підсумки і здаються звіти за перше півріччя.

“Що стосується скасування штрафів за недоплату єдиного внеску, – каже Роман Стефанович, – то згідно положень п. 35 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ тимчасово, до 31.12.16 р., платникам податків з обсягом доходів та/або операцій за попередній рік, меншим від 20 млн грн скасовують штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення. Цю норму не застосовують у разі повторної недоплати протягом року одного й того самого податку або збору”.

Зазначимо окремо, що п. 35 підрозділу 10 розд. XX ПКУ не поширюється на скасування визначених податковою штрафних санкцій щодо єдиного внеску. Аргументом є те, що згідно із ч. 2 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Отже, штрафи за недоплату єдиного внеску все ж таки доведеться погашати.

Нагадаємо, ІФООПРО була створена з ініціативи підприємців області на чолі з Романом Стефанишиним, підприємство якого – медичний центр “Пріма МЕД” – потерпає від свавілля кількох місцевих чиновників.

Опубліковано: 11.07.2016

ІФООПРО перейматиме досвід роботи у Конфедерації промисловців Литви

Голова Ради ІФООПРО Роман Стефанишин візьме участь у розширеному засіданні Українсько-литовської та Литовсько–української ділових рад, які відбудуться 28 вересня  у місті Вільнюс.

 Під час запланованого засідання обговорюватимуться співробітництво та спільні україно-литовські проекти, які вже реалізовуються або готуються до реалізації за такими тематичними напрямками: екологія, енергоефективність та інформаційні технології.

Крім того, особлива увага приділятиметься новим можливостям ведення бізнесу між нашою державою і Литвою після підписання Угоди про Асоціацію і створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

“Це можливість запозичити досвід з розширення ринки товарів і послуг,  створення сприятливих умов для розвитку економічного, технічного та соціального прогресу на підприємствах,” – зазначив Роман Стефанишин.

Розширене засідання буде поділене на дві частини, перша включатиме реєстрацію, привітальні промови, презентацію про Україну, ознайомлення  із веденням бізнесу Литви, можливість  отримати відповіді на запитання і неофіційне спілкування серед усіх учасників заходу, друга – робота в секціях, де обговорюватимуться проекти за тематичними напрямками.

 

 

Івано-франківські підприємці цікавляться, чи скасують штрафи за недоплату єдиного внеску? інансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення. Цю норму не застосовують у разі повторної недоплати протягом року одного й того самого податку або збору”. Зазначимо окремо, що п. 35 підрозділу 10 розд. XX ПКУ не поширюється на скасування визначених податковою штрафних санкцій щодо єдиного внеску. Аргументом є те, що згідно із ч. 2 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. №

 

 

Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів відзвітувала про першу річницю діяльності

 27 жовтня в Івано-Франківську з нагоди першої річниці діяльності Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО) відбулась звітна конференція.

Присутні мали можливість ознайомитись з результатами діяльності громадської структури, зрозуміти її роль та значення для підприємців області, а також оцінити перспективи і плани її керівників щодо діяльності у майбутньому.  «Рівно рік тому ми створили цю організацію з метою інформування, захисту прав та інтересів її учасників. Нині ми працюємо над тим, щоб вирішити проблеми представників малого та середнього бізнесу»- розповів виконавчий директор Володимир Малий

 Вагомою відмінністю від інших чинних обласних громадських організацій, її засновник називає не просте декларування намірів, а доведення справи до законодавчого вирішення.

Також В. Малий навів один із прикладів успішно проведеної кампанії. З ініціативи членів медичних закладів, які становлять 50% особового складу ІФООПРО, було проведене засідання круглого столу на тему «Нові нормативні документи у сфері охорони здоров’я – 2016», після чого наприкінці серпня 2016 р. відбулася зустріч у Києві, на якій обґрунтували доцільність внесення окремих змін до чинних ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Пропозиції членів ради були задокументовані та надіслані в МОЗ для підготовки відповідних змін.

Керівники ІФООПРО зазначили, що подальшу роботу організації спрямовуватимуть на міжнародну технічну допомогу, пошук інвесторів, клієнтів, партнерів, консультації, навчання, обмін досвідом, вихід на зовнішні ринки, впровадження енергоефективних технологій тощо.

Також учасники заходу отримали конкретні відповіді від голів ради ІФООПРО на низку різноманітних запитань.

Вагомою відмінністю від інших чинних обласних громадських організацій, її засновник називає не просте декларування намірів, а доведення справи до законодавчого вирішення.

Також В. Малий навів один із прикладів успішно проведеної кампанії. З ініціативи членів медичних закладів, які становлять 50% особового складу ІФООПРО, було проведене засідання круглого столу на тему «Нові нормативні документи у сфері охорони здоров’я – 2016», після чого наприкінці серпня 2016 р. відбулася зустріч у Києві, на якій обґрунтували доцільність внесення окремих змін до чинних ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Пропозиції членів ради були задокументовані та надіслані в МОЗ для підготовки відповідних змін.

Керівники ІФООПРО зазначили, що подальшу роботу організації спрямовуватимуть на міжнародну технічну допомогу, пошук інвесторів, клієнтів, партнерів, консультації, навчання, обмін досвідом, вихід на зовнішні ринки, впровадження енергоефективних технологій тощо.

Також учасники заходу отримали конкретні відповіді від голів ради ІФООПРО на низку різноманітних запитань. Відео проведеного заходу представлено нижче.

Фото з річниці ІФООПРОvoakt3roptr2iwg_thumbc5k9m5lq87jhe4if3o3kcztxrwerux_thumb2uhxa95d6guigr7_thumbuoncuc1tv8llsnz_thumb9sfso8njxtfzuyz_thumb7gft9kgq1sqezht_thumbb5un79knpc7tmp4_thumbm5bbcowsi7jgw76_thumbqtmvvs64dv8zrse_thumb

Відео – Звіт Виконавчої дирекції з нагоди річниці створення ІФООПРО

Джерело: www.briz.if.ua

Організація підприємців, роботодавців та орендарів Прикарпаття вийшла на новий етап розвитку

Днями відбулось засідання Ради організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів».

Виконавчий директор ІФООПРО Володимир Малий  прозвітувався перед членами Ради про діяльність дирекції у 2015 році.

Організація роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» створена  16 жовтня 2015. Зараз її членами є 27 підприємств та підприємців області із загальною чисельності понад тисячу працюючих.

«У нас дуже активна ініціативна група, – розповідає Голова Ради ІФООПРО, директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин, – членами організації є бізнес з Коломийського, Калуського, Снятинського, Богородчанського, Тисменицького, Долинського району».

Члени ІФООПРО уважно моніторять проекти рішень виконавчої, законодавчої влади та органів місцевого самоврядування: «Наша Виконавча Дирекція готує ряд пропозицій стосовно проектів рішень обласної ради, в тому числі і рішень про обласний бюджет», – говорить Роман Стефанович.

* * *

ІФООПРО створена спільними зусиллями підприємців-роботодавців з метою представництва та захисту законних інтересів членів Організації у економічній, соціально-трудовій та інших сферах, у тому числі в їх відносинах з іншими сторонами соціального діалогу відповідного рівня, також сприяння інтеграції та взаєморозумінню роботодавців України.

Організація 27 жовтня 2015 року набула статусу юридичної особи.

Організація є неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує за спільними інтересами на засадах рівноправності всіх членів організації з метою представництва і захисту їх прав та інтересів, координує їх діяльність у формуванні державної та регіональної економічної і соціальної політики та сприяє вдосконаленню системи та відносин соціального партнерства.

Організація діє на принципах добровільності та рівноправності її членів, самоврядування, законності та гласності, відповідальності за виконання взятих зобов’язань і у своїй  діяльності керується Законами України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» та «Про соціальний діалог в Україні».

Організація роботодавців за своїми ознаками нагадує громадське об’єднання, але створюється та функціонує відповідно до закону України «Про організації роботодавців».

Джерело: http://www.galka.if.ua

Інтернет-версія газети "Галичина": ІФООПРО: звітна конференція з нагоди року діяльності


// < ![CDATA[// < ![CDATA[// // < ![CDATA[// < ![CDATA[// // < ![CDATA[// < ![CDATA[// // < ![CDATA[// < ![CDATA[// // < ![CDATA[// < ![CDATA[//

28 жовтня 2016 року.

ІФООПРО: звітна конференція з нагоди року діяльності

27 жовтня в Івано-Франківську з нагоди першої річниці діяльності Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО) відбулась звітна конференція.

Присутні мали можливість ознайомитись з результатами діяльності громадської структури, зрозуміти її роль та значення для підприємців області, а також оцінити перспективи і плани її керівників щодо діяльності у майбутньому. 

Коротко про цю організацію розповів її виконавчий директор Володимир Малий: «Рівно рік тому ми створили цю організацію з метою інформування, захисту прав та інтересів її учасників. Нині ми працюємо над тим, щоб вирішити проблеми представників малого та середнього бізнесу».

Вагомою відмінністю від інших чинних обласних громадських організацій, її засновник називає не просте декларування намірів, а доведення справи до законодавчого вирішення.

Також В. Малий навів один із прикладів успішно проведеної кампанії. З ініціативи членів медичних закладів, які становлять 50% особового складу ІФООПРО, було проведене засідання круглого столу на тему «Нові нормативні документи у сфері охорони здоров’я - 2016», після чого наприкінці серпня 2016 р. відбулася зустріч у Києві, на якій обґрунтували доцільність внесення окремих змін до чинних ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Пропозиції членів ради були задокументовані та надіслані в МОЗ для підготовки відповідних змін.

Керівники ІФООПРО зазначили, що подальшу роботу організації спрямовуватимуть на міжнародну технічну допомогу, пошук інвесторів, клієнтів, партнерів, консультації, навчання, обмін досвідом, вихід на зовнішні ринки, впровадження енергоефективних технологій тощо.

Також учасники заходу отримали конкретні відповіді від голів ради ІФООПРО на низку різноманітних запитань. 

Джерело:www.galychyna.if.ua

// < ![CDATA[// // < ![CDATA[// // < ![CDATA[// // < ![CDATA[// // < ![CDATA[//

22 листопада 2016 року.

Володимир Малий: Влада не дослухається до підприємців

Оксана ПРОЦЮК

Уже понад рік в Івано-Франківській області активно працює організація підприємців, роботодавців та орендарів. Про підсумки річної її діяльності, взаємодію із владою та плани роботи розповів для газети «Галичина» виконавчий директор ІФООПРО Володимир Малий.

Як виникла ідея створення організації підприємців, роботодавців та орендарів і чим вона відрізняється від аналогічних громадських організацій?
— Влада довго не дослухалася до представників малого та середнього бізнесу і не була готова вирішувати їхні поодинокі запити, тому  ІФООПРО було створено саме з метою представництва і захисту прав та інтересів кожного з її членів. Нині в області функціонує понад десять схожих на нашу організацій, та ми не беремось судити про роботу інших. Для нас першочерговим є відстоювання інтересів та прав наших підприємців, позиціонування та промоціювання всіх членів організації, а також долучення до формування ініціатив, корисних для суспільства. Знаходити баланс між вимогами нормативних актів і реаліями підприємницької діяльності для розв’язання проблем представників малого та середнього бізнесу — одне з наших головних завдань.
— Як оцінюєте розвиток малого і середнього бізнесу, захист інтересів якого позиціонує організація, на Прикарпатті?
— В Івано-Франківській області доволі стрімкі темпи розвитку малого і середнього бізнесу. Підприємці з усієї України охоче відкривають свою справу в нашій області, та й місцеві жителі розуміють плюси ведення власного бізнесу.
— Загалом, чи легко нині розв’язувати проблеми і захищати інтереси підприємців?
— Позитивних факторів ведення бізнесу, звісно, багато, але й труднощів вистачає, серед них — неможливість знайти спільну мову із владою. Тому іФООПРО протягом минулого року активно налагоджувала співпрацю із державним апаратом, завдяки чому було вирішено низку питань щодо внесення змін до чинних ліцензійних умов, які впливають на цивілізований розвиток малого бізнесу.
— Які здобутки нині має іФООПРО, що вдалося втілити в життя за цей період і що плануєте?
— Завдяки організації цього року вдалось відстояти права одного із підприємств — членів ІФООПРО перед фіскальною службою, яка висувала несправедливі претензії.
Також з ініціативи членів іФООПРО — медичних закладів було проведено круглий стіл на тему «Нові нормативні документи у сфері охорони здоров’я». Відтак наприкінці серпня цього року відбулася нарада в Державній регуляторній службі України, на якій ми обррунтували доцільність внесення окремих змін до чинних ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Пропозиції членів ради було задокументовано та надіслано в МОЗ України для підготовки відповідних змін.
Щодо наступної роботи організації, то більше уваги зосередимо на пошуку  ресурсів для розвитку бізнесу, а саме: міжнародної технічної допомоги, інвесторів та партнерів, консультації і навчання, обміну досвідом, можливостей виходу на зовнішні ринки тощо.
— Як оцінюєте проект Державного бюджету на 2017 рік? Чи враховано у ньому належним чином інтереси представників малого і середнього бізнесу?
— Проект бюджету не передбачає фінансування Національної програми сприяння малому бізнесу, а це єдина програма, яка захищає малий бізнес на державному рівні і є базовим документом при розробці й ухваленні комплексних програм підтримки підприємництва на місцевому рівні. На жаль, нині захист та розвиток малого бізнесу залишаються поза увагою наших парламентарів.

За інформацією Інтернет-версії газети "Галичина"

Cистему виявлення та доведення факту керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння почали вдосконалювати

З ініціативи Громадської ради при МВС України,  16 листопада 2016 року у м.Києві відбулось обговорення питань щодо вдосконалення системи виявлення та доведення факту керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

 Причиною скликання круглого столу послужила  діюча процедура виявлення та доведення цього факту, яка на думку голови Громадської ради при МВС України Володимира Мартиненка потребує рішучих змін.

Так як проблеми іcнують на всіх рівнях, то до обговорення було залучено представників громадських організацій та адвокатських об’єднань, Нацполіцію і МОЗ України.

Загалом найбільш суттєво гальмують встановлення факту керування автомобіля у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння діюча судова система, яка затягує процес  притягнення до адміністративної відповідальності, а також медичні заклади, що оглядають водіїв та проводять аналізи для виявлення ознак правопорушення.

“На законодавчому рівні є багато прогалин, які пов’язані з фактом встановлення стану водія і одна з них пов’язана саме  з медичними закладами, – коментує ситуацію учасник круглого столу,  Голова Правління ІФООПРО  Роман Стефанишин. – Нема чітко регламентованого часу впродовж якого має бути проведено огляд спеціалістом, аналогічна проблема із часовими рамками на лабораторні аналізи. Ці упущення істотно впливають на весь процес і дозволяють правопорушникам оскаржувати результати аналізів під час судового процесу та уникати покарання.”

Питання внесення змін до Глави 10 про “Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв'язку” поки залишається відкритим.  Наразі МОЗ спільно з Нацполіцією займатиметься розробкою рекомендацій та навчальних програм, які допоможуть  у діагностуванні стану водія.

Нагадаємо, створення робочої групи, яка розроблятиме механізм боротьби з «бізнесом в медичних довідках», стала можливою після оприлюднення у вересні результатів досліджень Всеукраїнської організації «Громадський комітет транспортної безпеки». 

У Франківську розповідають про нові ліцензійні умови в медицині

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «НОВІ ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ ПРОВАДЖЕННЯ МЕДИЧНОЇ ПРАКТИКИ» відбувається в Івано-Франківську.

Практикум проводять керуючий партнер та партнер юридичної компанії «Медконсалтинг» АНТОНІНА НИЖНИК і ЮЛІЯ МАРЧЕНКО, які спеціалізуються в галузі медичного, корпоративного та господарського права.

- Цей навчальний семінар є логічним продовженням тієї роботи, яку ми розпочали ще в середині року, - розповідає виконавчий директор Івано-Франківської організації підприємців, роботодавців та орендарів Володимир Малий, - сьогодні наші партнери з «Медконсалтингу» роблять огляд прийнятих нормативних документів та проектів МОЗ України, розповідають про зміни в ліцензуванні та про зміни форм первинної облікової документації в медицині.

Навчання триватиме цілий день.

 

Нагадаємо, саме за ініціативи ІФООПРО в червні в Івано-Франківську відбулося засідання круглого столу «Нові нормативні документи у сфері охорони здоров’я - 2016», під час учасники сформували власні пропозиції до нових Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. ІФООПРО звернулася із цими пропозиціями до Державної регуляторної служби України, Міністерства охорони здоров’я України та Ради бізнес-омбудсмена, що стало приводом для проведення наприкінці серпня 2016 року відомчої зустрічі в Києві, метою якої було обговорення доцільності внесення окремих змін до чинних Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. МОЗ України за результатами наради готує відповідні змінта роз’яснення.

 

Станом на 02.12.2016 року організація ІФООПРО налічує 30 членів – представників бізнесу у медичній галузі.

 

* * * * *

Організація роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» (ІФООПРО) зареєстрована 27 жовтня 2015 року.

Задум щодо створення ІФООПРО був в тому, щоб дати старт діяльності такої організації, яка б на рівні області об’єднувала представників підприємницького середовища з різних сфер, галузей і секторів.Це дозволяє охопити потреби та проблеми не тільки в межах конкретних галузей чи територій, але й ті, які є спільними для різних бізнесів та міст/районів області.

Головою Ради є Роман Стефанишин, членами Ради – Оксана Говера, Романна Сідляр, Наталія Сав’юк та Володимир Малий (виконавчий директор ІФООПРО).

 

Контакти ІФООПРО:

м. Івано-Франківськ,

вул. Довга, 62/3

тел. +38.095.19.11.746

office@ifoopro.if.ua

для ЗМІ, Оксана Говера

тел. ++38.050.338.66.53

inform@briz.if.ua

 

Фактична інформація

Члени організації

 

Станом на середину жовтня 2016 року ІФООПРО налічує 56 членів. Це 38 підприємств та 18 фізичних осіб-підприємців, які працюють у 6-ти сферах діяльності, із загальною кількістю зайнятих близько 1 500 осіб.

 

 

 

Наразі члени організації здійснюють свою діяльність у 10-ти районах/містах Івано-Франківської області:

м. Івано-Франківськ

м. Коломия

м. Калуш

Рожнятівський район

Снятинський район

Тисменицький район

Долинський район

Богородчанський район

Косівський район

Калуський район

 

Члени ІФООПРО представляють шість сфер діяльності, а саме:

1.            Медична галузь

2.            Промисловість:

2.1         хімічна

2.2         харчова

2.3         машинобудування

2.4         деревообробна

2.5         легка

3.            Торгівля, громадське харчування, оренда

4.            Консультаційні послуги

5.            ЗМІ, видання

6.            Готельний бізнес

 

www.medconsulting.com.ua

Антоніна Нижник веде юридичну практику з 1998 року.Успішний досвід роботи на керівних посадах у великих компаніях з іноземним капіталом. У 2009 році пройшла курс підвищення кваліфікації для юристів зі спеціалізації «Medical Law» в School of Law University of Edinburgh (Велика Британия). У 2014 року отримала сертифікат аудитора з сертифікації за стандартом ISO серії 9001.

Є автором та доповідачем семінарів з правової тематики в медицині та салонному бізнесі. Автор близько 30 статей з питань правового та організаційного забезпечення діяльності у сфері медицини, захисту прав пацієнтів, отримання ліцензій на медичну практику, акредитації медичних закладів тощо.

Постійний учасник робочих груп в МОЗ України з питань внесення змін до діючого законодавства, що регламентує діяльність закладів охорони здоров’я.

ЮЛІЯ МАРЧЕНКО веде юридичну практику з 2004 року. Має значний досвід в представленні інтересів клієнтів під час перевірок Міністерства охорони здоров’я України щодо дотримання ліцензійних умов та інших контролюючих органів. Спеціалізується на питаннях акредитації закладів охорони здоров’я, ліцензуванні діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, розробки внутрішніх документів для медичних закладів. 

 

 

Володимир Малий: Влада не дослухається до підприємців

Уже понад рік в Івано-Франківській області активно працює організація підприємців, роботодавців та орендарів. Про підсумки річної її діяльності, взаємодію із владою та плани роботи розповів для газети «Галичина» виконавчий директор ІФООПРО Володимир Малий.


Як виникла ідея створення організації підприємців, роботодавців та орендарів і чим вона відрізняється від аналогічних громадських організацій?
— Влада довго не дослухалася до представників малого та середнього бізнесу і не була готова вирішувати їхні поодинокі запити, тому  ІФООПРО було створено саме з метою представництва і захисту прав та інтересів кожного з її членів. Нині в області функціонує понад десять схожих на нашу організацій, та ми не беремось судити про роботу інших. Для нас першочерговим є відстоювання інтересів та прав наших підприємців, позиціонування та промоціювання всіх членів організації, а також долучення до формування ініціатив, корисних для суспільства. Знаходити баланс між вимогами нормативних актів і реаліями підприємницької діяльності для розв’язання проблем представників малого та середнього бізнесу — одне з наших головних завдань.
— Як оцінюєте розвиток малого і середнього бізнесу, захист інтересів якого позиціонує організація, на Прикарпатті?
— В Івано-Франківській області доволі стрімкі темпи розвитку малого і середнього бізнесу. Підприємці з усієї України охоче відкривають свою справу в нашій області, та й місцеві жителі розуміють плюси ведення власного бізнесу.
— Загалом, чи легко нині розв’язувати проблеми і захищати інтереси підприємців?
— Позитивних факторів ведення бізнесу, звісно, багато, але й труднощів вистачає, серед них — неможливість знайти спільну мову із владою. Тому іФООПРО протягом минулого року активно налагоджувала співпрацю із державним апаратом, завдяки чому було вирішено низку питань щодо внесення змін до чинних ліцензійних умов, які впливають на цивілізований розвиток малого бізнесу.
— Які здобутки нині має іФООПРО, що вдалося втілити в життя за цей період і що плануєте?
— Завдяки організації цього року вдалось відстояти права одного із підприємств — членів ІФООПРО перед фіскальною службою, яка висувала несправедливі претензії.
Також з ініціативи членів іФООПРО — медичних закладів було проведено круглий стіл на тему «Нові нормативні документи у сфері охорони здоров’я». Відтак наприкінці серпня цього року відбулася нарада в Державній регуляторній службі України, на якій ми обррунтували доцільність внесення окремих змін до чинних ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Пропозиції членів ради було задокументовано та надіслано в МОЗ України для підготовки відповідних змін.
Щодо наступної роботи організації, то більше уваги зосередимо на пошуку  ресурсів для розвитку бізнесу, а саме: міжнародної технічної допомоги, інвесторів та партнерів, консультації і навчання, обміну досвідом, можливостей виходу на зовнішні ринки тощо.
— Як оцінюєте проект Державного бюджету на 2017 рік? Чи враховано у ньому належним чином інтереси представників малого і середнього бізнесу?
— Проект бюджету не передбачає фінансування Національної програми сприяння малому бізнесу, а це єдина програма, яка захищає малий бізнес на державному рівні і є базовим документом при розробці й ухваленні комплексних програм підтримки підприємництва на місцевому рівні. На жаль, нині захист та розвиток малого бізнесу залишаються поза увагою наших парламентарів.

Джерело: Інтернет-версія газети "Галичина", Оксана Процюк

У Івано-Франківську відбувся семінар “Нові ліцензійні умови провадження медичної практики”

Cьогодні з ініціативи ІФООПРО проведено семінар-практикум “Нові ліцензійні умови провадження медичної практики”. Захід організовано та проведено для представників приватної медицини Івано-Франківської області.
Керуючий партнер та партнер юридичної компанії “Медконсалтинг”Антоніна Нижник і Юлія Марченко ознайомили присутніх з усіма впровадженими змінами до ліцензійних умов від 2 березня 2016 року та обговорили питання про перевірки, які здійснює МОЗ.
Для кращого розуміння усіх затверджених законодавчих змін спікери як приклад навели систему функціонування уявного медичного кабінету і покроково розповіли про обов’язки ліцензіата, починаючи від наявності у таких закладах пандусів, правильних найменувань закладу, кутка споживача і закінчуючи детальним аналізом роботи персоналу та ведення облікової документації.
Загалом робота заходу вибудувалась в формі активного діалогу між її учасниками та спікерами.
Як зазначає виконавчий директор ІФООПРО Володимир Малий, сьогоднішній семінар є продовженням роботи, яку організація здійснювала протягом цього півріччя.
Нагадаємо, Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців і орендарів зініціювала і провела цілу низку заходів для усунення усіх неточностей та прогалин у до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

 
 

 

Коментар експерта: Чи скасують штрафи за недоплату єдиного внеску?

Щодня на численні запитання щодо ведення малого бізнесу відповідають фахівці Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів.


“Серед найбільш популярних запитань, – зазначає голова правління ІФООПРО Роман Стефанишин, – це запитання щодо ведення і нормативного врегулювання діяльності фізичних осіб-підприємців.”

Такі звернення активізувались зараз, коли підводяться підсумки і здаються звіти за 1 півріччя.

“Що стосується скасування штрафів за недоплату єдиного внеску, – каже Роман Стефанович, – то згідно нормативних положень Податкового Кодексу тимчасово, до кінця 2016 року, штрафи скасовуються тим платникам податків, в яким в минулому році дохід був меншим двадцяти мільйонів гривень. Тут треба пам’ятати,  що цю норму не застосовують у разі повторної недоплати протягом року одного й того самого податку або збору”.

стефанишин
Зазначимо окремо, що п. 35 підрозділу 10 розд. XX ПКУ не поширюється на скасування визначених податковою штрафних санкцій щодо єдиного внеску. Аргументом є те, що згідно із ч. 2 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Отже, штрафи за недоплату єдиного внеску все ж таки доведеться погашати.
Нагадаємо, ІФООПРО була створена з ініціативи підприємців області на чолі з Романом Стефанишиним, керівником медичного центру “Пріма МЕД”.

Управління Держпраці уклало договір про співпрацю з ІФООПРО

Управління Держпраці уклало договір про співпрацю з ІФООПРО

Управління Держпраці уклало договір про співпрацю з Івано-Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО).

Документ передбачає, що структури обмінюватимуться досвідом між собою та проводитимуть спільну роз’яснювальну роботу. Посадовці пояснюють, що вже підписали чимало таких угод з профспілками, офіційним фондом і навіть з податковою. Основна мета їхньої роботи – не штрафувати, а попереджати порушників, тому намагаються комунікувати з якомога більшою кількістю організацій.

Начальник управління Держпраці Ігор Розсипайло каже: “На сьогодні передбачено великі санкції за порушення трудового законодавства. І ми передовсім беремо на себе зобов’язання і проводимо роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання”.

Самі ж роботодавці вважають, що документ дасть змогу забезпечити діалог на високому рівні, мовляв, буде корисно, якщо вони отримуватимуть інформацію про те, що відбувається в трудовому законодавстві і з перших вуст, адже далеко не всі розуміють його сповна. Також роботодавці хочуть, щоб їм повідомляли про перевірки та інші заходи управління Держпраці.

“Просимо нас долучати, щоб наші 70 учасників спілки могли почути, що готують і як, тобто до настання перевірки, щоб людина мала змогу виправити свої помилки. Цією угодою ми представляємо міжгалузеву роботодавчу форму”, – каже голова ІФООПРО Роман Стефанишин.

За рік існування до ІФООПРО долучилося близько 70 членів, загалом вони забезпечують роботу на своїх підприємствах понад 2 тисяч працівників.

Джерело: http://www.galychyna.if.ua