Банк даних ініціатив ІФООПРО

Участь Голови Ради ІФООПРО та Виконавчого директора - члена Ради ІФООПРО у Всеукраїнському форумі бізнесу

      DSC08240

В Україні продовжують поглиблюватися кризові явища: вітчизняна економіка показує негативну динаміку свого розвитку та визнана непривабливою для інвесторів. При цьому досі не сформовано фундамент для якісних змін – відсутні сучасна промислова, інноваційна політика, ефективні кроки у фіскальній та інших сферах. Не існує й загальнонаціональної стратегії розвитку економіки.

Саме тому бізнесова спільнота 18 березня зконсолідувалася у столиці на Всеукраїнському форумі бізнесу з активними громадськими об'єднаннями навколо єдиної мети - економічне зростання держави і добробут населення.

Український форум бізнесу об'єднав суспільні сили, які прагнуть зупинити поглиблення соціально-економічної кризи та деградацію промислового комплексу країни. На основі пропозицій бізнесу, аналітиків, експертів і громадських організацій на Форумі  запропоновано Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів України План невідкладних заходів із подолання соціально-економічної кризи та підготовки стратегії подальшого розвитку країни. Цей План має стати основою Програми діяльності уряду на 2016 - 2017 роки.

Порядком денним  Всеукраїнського  форуму було  проведення об’єктивного, фахового,  з прогнозом наслідків аналізу соціально-економічної ситуації на  основі Антикризової програми спільних дій влади і бізнесу сформувати стратегію розвитку економіки,   цивілізованим конституційним шляхом домогтися від влади  повноцінного та відповідального діалогу с громадянським  суспільством, бізнесом.

Ініціатором форуму виступила Антикризова рада громадських організацій України, у складі якої більше 100 всеукраїнських структур, що представляють практично усі сфери реальної економіки держави.

Ділова спільнота відзначає, що чинний  уряд веде неефективну політику, задекларовані ним реформи не впроваджуються або реалізуються частково.  Відсутні  системні антикризові дії, програми розвитку  та стимулювання економіки, відродження промисловості, нарощування експорту, формування стабільного середнього класу.

Провал податкової реформи, поспіхом ухвалений  вкрай неякісний  бюджет-2016 створили  серйозні виклики, які ще більш поглиблюють кризу. Економіка країни  визнана однією з найбільш корумпованих, з низьким рівнем довіри до банківського сектору.

Представники громадянського суспільства готові додати значних зусиль, аби не втратити  реальний шанс цивілізованим шляхом вивести країну з кризи, відстояти  територіальну цілісність, захистити  національну безпеку.

Форум запропонував українському суспільству створити     технократичний уряд громадських організацій, в якому будуть зібрані найкращі фахівці-практики. Уряд розроблятиме дієві антикризові заходи,     працюватиме із суспільством з роз’яснення  невідкладних  реформ,  вчиняти цивілізований, в рамках законодавства,  тиск на владу задля більш активних дій, підвищення її відповідальності перед народом.

Активну участь у обговоренні антикризових дій на Всеукраїнському форумі провели Голова Ради ІФООПРО - Стефанишин Роман Стефанович та Виконавчий директор - член Ради ІФООПРО - Малий Володимир Миколайович, бо саме діяльність ІФООПРО  спрямована на забезпечення представництва та захист законних інтересів і прав роботодавців у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також на участь у формуванні та реалізації соціально-економічної політики держави.

 

 

Підписано трьохсторонній договір про співпрацю з ІФООПРО

https://www.youtube.com/watch?v=c18sanfygms

 

Прикарпатські податківці та митники підписали трьохсторонній договір про співпрацю з Івано - Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців та орендарів

Важливим напрямом роботи Головного управління ДФС в Івано-Франківській області є співпраця з інститутами громадянського суспільства, які представляють бізнес – спільноту нашої області. Адже від порозуміння між податковою службою і платниками податків, якості роботи податківців та готовності бізнесу чесно платити податки, залежить динаміка наповнення як державного так і місцевих бюджетів. А це, в свою чергу, добробут нашої країни, кожного жителя Івано-Франківщини зокрема. Про це під час зустрічі з представниками новоствореної обласної організації роботодавців, підприємців та орендарів заявила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, сьогодні обласна фіскальна служба активно співпрацює з найбільш авторитетними громадськими організаціями області, що представляють бізнес, зокрема: регіональними відділеннями Асоціації платників податків України, Українського союзу промисловців та підприємців, Центром європейської інтеграції, Спілкою бухгалтерів Прикарпаття, Громадським центром «Ділові ініціативи», Івано-Франківською організацією роботодавців та ін. Крім того, при Головному управлінні фіскальної служби області активно працює одна з найчисельніших серед податкових органів громадська рада, до складу якої входять представники більше 40 авторитетних громадських організацій.

«Сьогодні у нас приємна подія, адже до співпраці долучилась ще одна громадська організація нашого краю – Івано-Франківська обласна організація роботодавців, підприємців та орендарів, яку очолює Роман Стефанишин, - зазначила Ірина Столярик. -  Підписавши трьохсторонній договір між Головним управлінням ДФС в області, Івано-Франківською митницею ДФС та громадською організацією, ми домовились про  спільну роботу щодо розробки пропозицій по вдосконаленню податкового та митного законодавства, реалізацію спільних заходів щодо роз’яснення діючого законодавства, вирішення проблемних питань бізнесу, виведення промисловості і підприємництва «з тіні» тощо. Також, сподіваюсь, новостворена організація долучиться до роботи і нашої Громадської ради.

Переконана, що від такої широкої співпраці з представниками бізнесу виграють усі. Для прикладу, одне з важливих питань на сьогодні є легалізація заробітної плати. Враховуючи зменшення ставки єдиного соціального внеску практично у два рази (в середньому із 41% до 22%) та скасування ЄСВ, який утримувався із заробітної плати найманих працівників, протягом двох місяців ц.р надходження внеску у порівнянні з минулим роком зменшилися всього на 30%. Тобто ми бачимо частково детінізацію, частково збільшення зарплат і в абсолютних цифрах це – неризикові суми, адже бюджетом країни було передбачено як перекривати ці недонадходження по ЄСВ. Збільшення надходжень до зведеного бюджету за два місяці ц.р. на 317,9 млн. гривень – цьому підтвердження.

Звичайно ми розуміємо, що цього недостатньо, адже значна кількість найманих працівників й надалі працює без оформлення трудових відносин, а бюджет недоотримує значні кошти. Крім того, підприємці, які порушують трудове законодавство, ризикують наразитися на значні фінансові санкції».

Як відомо,  в Україні значно посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Зокрема, у випадку допущення найманого працівника до роботи без оформлення трудового договору, або ж оформлення працівника на неповний робочий час, а фактично він виконує роботу впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та у випадку виплати заробітної плати  без сплати ЄСВ та податків,  передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення. Сьогодні це 41340 гривень, з травня - 43500 гривень. Порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі тягне за собою штраф у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення - 4134 гривні, з травня п.р. - 4350 гривень.

Посилено й адмінвідповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).

За словами головного податківця області, на сьогодні розробляються додаткові заходи для посилення контролю за сплатою ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб для забезпечення надходжень платежів до бюджету та проведення повної детінізації заробітної плати.

«Для уникнення різного роду непорозумінь зустрічатимемося з бізнесом, роз’яснюватимемо всі переваги прозорої діяльності, необхідності чіткого дотримання вимог діючого законодавства. І в даному питанні розраховуємо на підтримку наших представників громадськості, які є авторитетними серед бізнес – спільноти краю.

Вкотре наголошую, що лише спільними зусиллями ми зможемо досягти успіху, змінити ситуацію в нашій країні на краще», - сказала Ірина Столярик.

 

Голова Ради та Виконавчий директор - член Ради ІФООПРО в процесі підписання трьохсторонньої Угоди - Фото 1

Начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області - Столярик Ірина Михайлівна, Голова Ради Організації «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» - Стефанишин Роман Стефанович та Виконавчий директор - член Ради ІФООПРО – Малий Володимир Миколайович - Фото 2

Участь у проведенні семінару на тему: «Історія мого успіху»

 Черговий семінар живого спілкування на тему: «Історія мого успіху» проведено Івано-Франківським міським центром зайнятості за підтримки Організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» у стінах престижного готельного комплексу «Надія».

Активну участь у проведенні семінару прийняв Виконавчий директор- Член Ради ІФООПРО -  Володимир Малий.

Даний захід проходив у чудовій атмосфері розкішного банкетного залу, де сучасні, успішні підприємці під приємну тиху музику  ділилися своїм досвідом, успіхом ведення власного бізнесу, а майбутні – налагоджували контакти, партнерські зв’язки, вивчали конкурентів. Звичайно, не обійшлось без участі представника Державної податкової інспекції – Галини Яремко, яка роз’яснювала і охоче ділилася тим, як в майбутньому полегшити роботу з даною структурою, яку вона представляє.

Продовженням зустрічі була екскурсія готельним комплексом  «Надія». Учасники мали можливість побачити зали для святкування урочистостей, затишну кав’ярню, спостерігати за роботою майстрів кондитерського та кулінарного мистецтва. Успіх даної компанії – професійний, привітний, доброзичливий персонал, висока якість продукції, поєднання українських традицій та європейської сучасності.

Приємно зауважити, що ТзОВ «Надія» є  членом ІФООПРО.

PM969image006 PM287image004

 

Роман Стефанишин: виховання у пацієнтів культури профілактики хвороб – це пріоритет сучасної медицини

Роман Стефанишин: виховання у пацієнтів культури профілактики хвороб – це пріоритет сучасної медицини — оперативні новини//

19 Квітня 2016 p.

Про це директор медичного центру «Пріма МЕД», голова правління ІФООПРО Роман Стефанишин сказав у своїй доповіді під час Львівського Медичного Форуму – наймасштабнішій події Західної України, на яку з'їжджаються науковці, спеціалісти в різних галузях медицини, представники відомих фірм-виробників світу та безпосередньо виробники виробів медичного призначення, обладнання та фармацевтичних препаратів всієї України.

 

У рамках Форуму було проведено ряд науково-практичних конференцій, лекторіїв, майстер-класів та практичних демонстрацій за участю провідних спеціалістів та відомих фірм-виробників галузі за такими темами, як: «Сімейна медицина. Перспективи та шляхи подальшого розвитку», «Лабораторна медицина. Нові методи діагностики», «Комплексний підхід до питань реабілітації», «Новітні тенденції лікування та профілактики дерматовенерологічних та косметичних проблем в рамках доказової медицини» та «Актуальні питання співпраці з громадськістю в сфері охорони здоров'я». саме вроботі останньої конференції і взяв участь Роман Стефанишин: «Досвід формування "Пріма МЕД" як соціально відповідального підприємства, наші численні соціальні проекти, які спрямовані на профілактику захворювань, пропаганду здорового способу життя та формування щоденних навичок піклування про власне здоров'я, - все це стало предметом мого виступу на Форумі".

А розповісти Роману Стефановичу було про що, адже загалом впродовж тільки останніх трьох років  «Прімою МЕД» було реалізовано більше десяти проектів, в тому числі і для власних працівників: «Серед успішних можу виділити: «СНІД – знання та розуміння» - це безкоштовне обстеження на СНІД,  проект триває і в 2016р., - перераховує директор медичного центру, - «Вірусні гепатити: знай, контролюй, захищайся» - проект проводиться  щороку серед медичних працівників закладів охорони міста та області, «Рання діагностика туберкульозу», - скринінгове обстеження на виявлення антитіл до збудника туберкульозу ( Мікодот); «Майбутнє є сьогодні» - проект в рамках якого проходили обстеження маленькі пацієнти».

На переконання підприємця, на шляху становлення демократичної країни дуже важливим є підвищення рівня самоорганізації та самосвідомості кожного громадянина. А це включає багато чинників, в тому числі і питання профілактики та популяризації здорового способу життя. Людині потрібні знання, як піклуватись про себе, своє здоров’я, а ці знання можуть дати саме заклади охорони здоров’я. 

 

БІЗНЕС СТВОРЮЄ ГРОМАДСЬКИЙ ТЕХНОКРАТИЧНИЙ УРЯД, ЩОБ ДОПОМАГАТИ КАБМІНУ БУДУВАТИ НОВУ ЕКОНОМІЧНУ ПОЛІТИКУ

Бізнес створює громадський технократичний уряд, щоб допомагатиме кабміну будувати нову економічну політику Ділові організації, бізнес, експерти активно залучають  новий уряд до  суспільного діалогу з проблем  подолання кризи та створення умов сталого розвитку економіки. Уряд був оновлений «технічно», за квотним принципом, через кадрову метушню,  в ньому бракує фахівців-практиків, як того вимагала громадськість. Не відбулося  серйозного аналізу роботи попереднього уряду, діагностики поточної соціально-економічної ситуації.  Втім, представники реального сектору економіки наполягають на високому рівні діалогу з владою, її постійних ефективних комунікаціях з бізнес-спільнотою. Для цього пропонується створити громадський технократичний уряд – інтелектуальну неурядову платформу, яка системно аналізуватиме поточний стан економіки та пропонуватиме кроки, які спрямовані на подолання кризи, подальший сталий розвиток. Таке рішення було підтримано на  розширеному засіданні Антикризової ради громадських організацій та УСПП, що відбулося 20.04.2016 року в м.Київ.

 «Сьогодні опублікована програма дій КМУ. Це насправді, скоріше, декларація намірів – без конкретних етапів, виконавців, термінів. Вчора Національна рада реформ без консультацій з громадськістю запропонувала свої пропозиції до плану дій на найближчий період. Але ж очевидно,  що така «відірваність» від суспільства, що консолідовано пропонує свої ресурси, ідеї, напрацювання, не дасть бажаних результатів. Громадський технократичний уряд – не опозиційна, а інтелектуальна альтернатива КМУ. Планується структурувати роботу за напрямками, залучити справжніх фахівців, на підставі постійного моніторингу ситуації «видавати на гора» проекти управлінських  рішень, пропозицій,   налагодити на високому рівні комунікації між владою, бізнесом та громадськістю», – наголосив голова Антикризової ради громадських організацій,  президент УСПП Анатолій Кінах.

Майданчик для експертного, суспільного контролю роботи виконавчої влади (передусім в економічній сфері) буде сформовано вже у травні.

Підприємницька спільнота стурбована, що від перестановки персоналій в уряді та парламентській коаліції результати залишаються незмінні. Досі немає злагодженої взаємодії в трикутнику президент – уряд – парламент, падіння якості та ефективності державної влади продовжується. 

За 4 місяці поточного року процеси деіндустріалізації так і не були припинені. Триває втрата можливостей випуску  наукомісткого, технічно складного продукту. Науково-інноваційний сектор в державі фінансується на рівні 0,2% ВВП  (до порівняння, в Швеції –  4% ВВП).  Наразі до 70% всього експорту становить сировина, в той час як національний машинобудівний комплекс «закрив» рік із падінням більше ніж на 80%. «Такими темпами Україна скочуватиметься до сировинного придатку розвинених держав, спонукаючи інноваційно налаштований бізнес просто залишати країну», – каже А.Кінах.

Результатом відсутності продуманої економічної політики є низька купівельна спроможність населення, скорочення внутрішнього ринку. Так, середня заробітна плата в нашій державі – 173 євро – є навіть нижчою, ніж мінімальна в країнах Східної Європи.  

Попри все, національний бізнес все ж спроможний розвиватися,  зазначили учасники  Антикризової ради. Але неадекватні ставки кредитів, деструктивна  політика НБУ щодо обов’язкового продажу 75 % валютної виручки,  90-денного терміну розрахунків за експортно-імпортними операціями  призводить до «просідання» розвитку підприємницького середовища та експорту. До несприятливих чинників відноситься і так зване «очищення»  банківської системи, що зводиться до банального припинення діяльності  фінустанов, навіть таких потужних та важливих для національної та регіональної економіки,  як банк «Хрещатик». Саме цьому банку була присвячена спеціальна заява розширеного засідання.

Ділові асоціації, бізнес виклали своє бачення у розв’язанні найбільш резонансних проблем економіки у новій редакції Антикризової програми спільних дій влади і бізнесу.   Активну участь у обговоренні антикризових дій на Всеукраїнському форумі провели Голова Ради ІФООПРО - Стефанишин Роман Стефанович та Виконавчий директор - член Ради ІФООПРО - Малий Володимир Миколайович, бо саме діяльність ІФООПРО  спрямована на забезпечення представництва та захист законних інтересів і прав роботодавців у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також на участь у формуванні та реалізації соціально-економічної політики держави.Пріоритетними кроками в економічній площині є подолання корупції, стабілізація фінансової системи України, впровадження сучасної промислової політики, нарощування виробництва та експорту товарів із доданою вартістю, дієва підтримка само зайнятості, малого і середнього бізнесу. Основу нинішньої редакції Антикризової програми склали пропозиції та рекомендації національних профільних асоціацій, громадських організацій бізнесу, експертних установ, представників реального сектору економіки, які виходять із гострої необхідності спільного відшукання ефективних шляхів покращання  економічної ситуації в країні.

 

Участь Виконавчого директора ІФООПРО у проведенні семінару для майбутніх підприємців спільно з Івано-Франківським міським центром зайнятості

  
Черговий семінар для майбутніх підприємців проведено Івано-Франківським міським центром зайнятості за підтримки Організації роботодавців «Івано-Франківська обласна організація підприємців, роботодавців та орендарів» у стінах Центру розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор».  Мета проведення семінару  залучення мешканців міста Івано-Франківська та Івано-Франківської області  до ведення підприємницької діяльності, забезпечення їх бізнес-освіти, сприяння розвитку підприємницького потенціалу міста та області, підтримка інноваційної діяльності та соціально відповідального бізнесу. Також були присутні: представник громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Івано-Франківській області, представник ДФС у м. Івано-Франківську, аудитор з ТОВ  «Юрек Аудит» та адвокат.
Активну участь у проведенні семінару прийняв Виконавчий директор- Член Ради ІФООПРО -  Володимир Малий, який пояснив присутнім переваги вступу до ІФООПРО. 
 

21 квітня 2017 року відбулася робоча зустріч членів організації ІФООПРО – представників бізнесу у медичній галузі з відповідальними представниками з Головного управління Держпраці в Івано-Франківській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради

З метою налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та Івано-Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців 21 квітня 2017 року в приміщенні Міської клінічної лікарні №1 відбулася робоча зустріч членів організації ІФООПРО – представників бізнесу у медичній галузі з відповідальними представниками з Головного управління Держпраці в Івано-Франківській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради. 
На зустрічі обговорено коло проблемних питань, що стосуються відносин бізнесу та влади та виявлення шляхів їх подолання а також розвиток подальшої співпраці між ІФООПРО та владою.
Але попри те, виявлено, що існує ряд проблемних питань, які потребують свого вирішення. Представники влади пообіцяли якнайшвидше надати вичерпні роз’яснення Виконавчій дирекції ІФООПРО, яка в свою чергу їх оприлюднить на сайті та сторінці ІФООПРО у соціальній мережі Facebook.
Представник Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів - модератор робочої зустрічі Сергій Чирва зазначив, що Організація роботодавців ІФООПРО готова тісно співпрацювати із владою для напрацювання необхідних рішень. Своєю чергою представники влади підкреслили, що влада відкрита до діалогу для розробки вирішення проблем.
Зустріч пройшла в діловій та дружній атмосфері, присутні висловили впевненість у подальшій плідній співпраці.

17992038_445097589158119_1741286382990467009_n18118836_445097675824777_2552502651703831122_n17992038_445097589158119_1741286382990467009_n (1)

 

30 березня 2017 року відбулось підписання договіру про співпрацю між Івано-Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО) та Головним управлінням Держпраці в Івано-Франківській області

Управління Держпраці уклало договір про співпрацю з Івано-Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців та орендарів (ІФООПРО).

Документ передбачає, що структури обмінюватимуться досвідом між собою та проводитимуть спільну роз’яснювальну роботу. Посадовці пояснюють, що вже підписали чимало таких угод з профспілками, офіційним фондом і навіть з податковою. Основна мета їхньої роботи – не штрафувати, а попереджати порушників, тому намагаються комунікувати з якомога більшою кількістю організацій.

Начальник управління Держпраці Ігор Розсипайло каже: “На сьогодні передбачено великі санкції за порушення трудового законодавства. І ми передовсім беремо на себе зобов’язання і проводимо роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання”.

Самі ж роботодавці вважають, що документ дасть змогу забезпечити діалог на високому рівні, мовляв, буде корисно, якщо вони отримуватимуть інформацію про те, що відбувається в трудовому законодавстві і з перших вуст, адже далеко не всі розуміють його сповна. Також роботодавці хочуть, щоб їм повідомляли про перевірки та інші заходи управління Держпраці.

“Просимо нас долучати, щоб наші 70 учасників спілки могли почути, що готують і як, тобто до настання перевірки, щоб людина мала змогу виправити свої помилки. Цією угодою ми представляємо міжгалузеву роботодавчу форму”, – каже голова ІФООПРО Роман Стефанишин.

За рік існування до ІФООПРО долучилося близько 70 членів, загалом вони забезпечують роботу на своїх підприємствах понад 2 тисяч працівників.

 

Участь в засіданні робочої групи, яка діє при Громадській раді Міністерства внутрішніх справ України

01 лютого, в прикарпатській поліції відбулися збори новоствореної робочої групи, яка діє при Громадській раді Міністерства внутрішніх справ України.
В засіданні Громадської ради прийняли участь Голова Ради ІФООПРО – Роман Стефанишин та голова Громадського Комітету ттранспортної безпеки у Івано-Франківській області – Сергій Чирва.

На перше у цьому році засідання прибуло понад 20 членів групи. Збори відбулися під головуванням Богдана Боровича, голови Всеукраїнського братства ОУН УПА та обраного секретаря – Михайла Присяжнюка.

Основними питаннями було обговорення напрямків діяльності робочої групи та закріплення відповідальних за конкретними правоохоронними відомствами, які входять до структури МВС. А це, зокрема, підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби, Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, Регіонального сервісного центру в Івано-Франківській області, Національної поліції (ГУНП) та територіальних підрозділів НПУ, а також Національної гвардії та Прикордонного загону.

Під час засідання обговорили нормативно-правову базу діяльності групи та розглянули звернення від деяких громадських організацій щодо зарахування їх представників до членства у вказаній робочій групі. Про що вирішено подати клопотання на розгляд до Громадської ради МВС.

Також обговорили шляхи співпраці групи із керівниками вказаних правоохоронних органів структури МВС для подальшої взаємодії.

Крім того, висунули ряд питань до обговорення групою на наступних зборах.

bigg-2-84167-1517581218

ІФООПРО СТАЛА НА ЗАХИСТ ПІДПРИЄМЦЯ

Іванофранківська суддя стала на бік підприємців перед свавіллям чиновників міської ради, зокрема її адміністративної комісії, та ще раз довела, що перед Законом повинні усі бути рівними.
Так вчора, 27 березня, в Івано-Франківському міському суді слухалася справа за адміністративним позовом підприємця Яструб С.Б. до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради стосовно накладеного на підприємця адмінштрафу накладеного згідно протоколу відділу муніципальної інспекції з благоустрою стосовно незаконної зовнішньої реклами.
За останній рік подібні ситуації до болю знайомі багатьом підприємцям, які теж стали жертвами не завжди справедливих і чесних утискань з боку даної інспекції і адмінкомісії.
Сергій Чирва, який представляв підприємця в суді від Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів , навів докази, що підприємець не була вчасно проінформована про вимоги щодо вимог усунення порушень законодавства у сфері благоустрою, на котре їй було надано вкрай короткий термін у кілька днів. А загалом рекламної вивіски на магазині й не було, а тільки написи з назвами продуктів: молоко, хліб, ковбаса на вікнах-вітринах…
Не погодився представник і з сумою штрафу, яку на його думку безпідставно і відразу завищили вдвоє.
Найбільшій критиці представника піддалася постанова про адмінкомісії, якою нині користуються у Івано-Франківській міській раді – це ще підписана Валентиною Шевченко Постанова УРСР від 1988 року !!! І це у той час, коли, зі слів С.Чирви, в усіх інших містах місцеві ради давно спромоглися прийняти власні положення щодо адмінкомісій, а в столиці Прикарпаття, таке враження, ще й досі працює стара радянська бюрократична система.
Та головним козирем з боку підприємця, на який зважила суддя Олена Татарінова, було те, що згідно роз’яснень Держкомітету з регуляторної політики та підприємництва від 2006 р., інформація про виробника товару або товар в місцях реалізації даного товару, яка не містить закликів до придбання товару, надання послуги чи іншої інформації, що призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та інтерес щодо таких особи чи товару, не є рекламою.
Також не побачив суд зовнішньої реклами з доданих фотографіях і на фасаді магазину. А тому суд вирішив, що позов підлягає задоволенню.
Тож у суді суддею Татаріновою О.А. було винесено рішення адмінпозов підприємця Ястреб С.Б. до Адміністративної комісії про скасування постанови у справі про адмінпорушення – задовольнити.
Приємно, що суддя, посилаючись на Закон, нормативні акти та інші документи, прийняла правильне і справедливе рішення, але ще скільки таких підприємців шукають порятунку від свавілля міських чиновників у судових коридорах?

Іванофранківська суддя стала на бік підприємців перед свавіллям чиновників міської ради, зокрема її адміністративної комісії, та ще раз довела, що перед Законом повинні усі бути рівними.
Так вчора, 27 березня, в Івано-Франківському міському суді слухалася справа за адміністративним позовом підприємця Яструб С.Б. до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради стосовно накладеного на підприємця адмінштрафу накладеного згідно протоколу відділу муніципальної інспекції з благоустрою стосовно незаконної зовнішньої реклами.
За останній рік подібні ситуації до болю знайомі багатьом підприємцям, які теж стали жертвами не завжди справедливих і чесних утискань з боку даної інспекції і адмінкомісії.
Сергій Чирва, який представляв підприємця в суді від Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів , навів докази, що підприємець не була вчасно проінформована про вимоги щодо вимог усунення порушень законодавства у сфері благоустрою, на котре їй було надано вкрай короткий термін у кілька днів. А загалом рекламної вивіски на магазині й не було, а тільки написи з назвами продуктів: молоко, хліб, ковбаса на вікнах-вітринах…
Не погодився представник і з сумою штрафу, яку на його думку безпідставно і відразу завищили вдвоє.
Найбільшій критиці представника піддалася постанова про адмінкомісії, якою нині користуються у Івано-Франківській міській раді – це ще підписана Валентиною Шевченко Постанова УРСР від 1988 року !!! І це у той час, коли, зі слів С.Чирви, в усіх інших містах місцеві ради давно спромоглися прийняти власні положення щодо адмінкомісій, а в столиці Прикарпаття, таке враження, ще й досі працює стара радянська бюрократична система.
Та головним козирем з боку підприємця, на який зважила суддя Олена Татарінова, було те, що згідно роз’яснень Держкомітету з регуляторної політики та підприємництва від 2006 р., інформація про виробника товару або товар в місцях реалізації даного товару, яка не містить закликів до придбання товару, надання послуги чи іншої інформації, що призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та інтерес щодо таких особи чи товару, не є рекламою.
Також не побачив суд зовнішньої реклами з доданих фотографіях і на фасаді магазину. А тому суд вирішив, що позов підлягає задоволенню.
Тож у суді суддею Татаріновою О.А. було винесено рішення адмінпозов підприємця Ястреб С.Б. до Адміністративної комісії про скасування постанови у справі про адмінпорушення – задовольнити.
Приємно, що суддя, посилаючись на Закон, нормативні акти та інші документи, прийняла правильне і справедливе рішення, але ще скільки таких підприємців шукають порятунку від свавілля міських чиновників у судових коридорах?

 
 
Підготував Тарас Вишня

За матеріалами http://zl.if.ua/ivanofrankivska-suddya-stala-na-bik-pidpry…/

 

Участь представника ІФООПРО у проведенні семінару для пацієнтських та громадських організацій в Міністерстві охорони здоров'я України

МОЗ України спільно з Transparency International Україна 26 березня 2018 року в актовій залі Міністерства охорони здоров'я України провели навчальний семінар для пацієнтських та громадських організацій. На прикладі найгучніших справ розслідувань Prozorro активістів навчили пошуку закупівель лікарських засобів закладами охорони здоров’я.

“Безумовно, що є ті, кому хочеться працювати за старими правилами - купувати симптоматичні препарати чи ліки, що не мають достатньої доказової бази. Але тут ми маємо твердий намір. Ми хочемо, щоби кожен українець, потрапивши в стаціонар, чітко знав, що держава йому гарантує, які конкретно ліки він повинен отримати в повному обсязі на увесь курс лікування безоплатно”, - зазначив заступник міністра Роман Ілик.

За його переконанням, саме контроль з боку громадських та пацієнтських організацій дозволить поліпшити впровадження Нацпереліку у кожній лікарні та унеможливить зловживання при закупівлі ліків на регіональному рівні.

Роман Ілик відповів на головні питання, що цікавили пацієнтські та громадські організації про Нацперелік та механізм закупівлі ліків як за базовим переліком, так і поза ним.

На тренінгу були присутні представники більше 35 громадських та пацієнтських організацій з усієї України. Навчання проводили радник в.о. міністра охорони здоров’я з питань реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів Тетяна Коба, юрист Transparency International Україна Марта Гоголь та фахівець з впровадження аналітичних інструментів Transparency International Україна Ілля Бібов. 
Участь у семінарі-тренінгу прийняла представник ІФООПРО-Попова Ірина.
Матеріали семінару будуть надіслані членам організації -представникам бізнесу у медичній галузі регіону.

Нагадаємо, Національний перелік основних лікарських засобів – важлива частина медичної реформи, одне із завдань якої – гарантувати безкоштовне базове лікування громадянам країни. МОЗ запроваджує короткий список життєвонеобхідних, якісних та безпечних ліків, якими кожна лікарня має забезпечити кожного українця на 100%.

Нова політика забезпечення лікарськими засобами українців змінює підхід до фінансування. Держава витрачатиме кошти платників податків ефективно: лише на ті лікарські засоби, чия ефективність у боротьбі з хворобами науково доведена. Ресурси держави буде сфокусовано на наданні безкоштовного ефективного лікування від пріоритетних захворювань і станів максимальній кількості громадян.

4167-dsc_08254166-dsc_083929594380_607894102878466_2727120543665721703_n