Як в реєстрі власників транспортних засобів дізнатись про авто сусіда?

На початку 2016 року Наказом КМУ відкрито доступ до Державного реєстру власників транспортних засобів. Цим наказом було встановлено порядок отримання інформації фізичними і юридичними особами з Єдиного державного реєстру Міністерства Внутрішніх Справ (далі МВС) щодо офіційно зареєстрованих транспортних засобів.

Такий Реєстр був відкритий поруч з Реєстром нерухомості, про який ми раніше писали у новині з назвою “Корисна інформація – “Як швидко знайти нерухомість будь-кого в реєстрі нерухомого майна? “ – перейдіть за посиланням http://ifoopro.if.ua/2016/04 – архів новин за квітень 2016  в якому можна знайти інформацію про власника нерухомості та майно, яким він володіє.

З чого починати?

Інформацію з Реєстру власників авто можна отримати наступним способом:

 1. В друкарському виді – в місцевих органах, уповноважених надавати сервісні послуги МВС (шляхом отримання витягу  з Реєстру);
 2. В електронному вигляді:
 • шляхом отримання витягу з Реєстру або іншим способом, визначеним в договорі між адміністратором Реєстру і юрособою;
 • комп’ютерними інструментами ведення Реєстру у вигляді отримання інформації через офіційний сайт МВС.

Отримати необхідну інформацію з Державного реєстру власників транспортних засобів в паперовому виді – просто. Це відбувається відповідно до введеного запиту абсолютно будь-якої фізичної особи або ж юрособи, за тієї умови, що ідентифікація була пройдена успішно. Запит може подаватися незалежно від місця реєстрації фізичної особи або юрособи.

Запит треба заповнити українською мовою дотримуючись встановлених правил:

 • Друкарським методом або рукописним – якщо запит подається в паперовій формі;
 • За допомогою комп’ютерних методів ведення Реєстру – якщо запит подається в електронному форматі через веб-сайт МВС.

Якщо ви хочете отримати відомості з Державного реєстру про марку, модель, рік випуску, об’єм двигуна транспортного засобу, що цікавить вас, (якщо запит стосується транспортного засобу, зареєстрованого на юрособу або ж на фізичну особу) – для вас це буде абсолютно БЕЗКОШТОВНО!

А ось для отримання додаткових відомостей з Реєстру, відносно офіційно зареєстрованих транспортних засобів, ідентифікаційного номеру (VIN) – вам треба буде заплатити.

Подання запиту для отримання витягу з Державного реєстру власників транспортних засобів – прирівнюється підтвердженню про згоду людини, яка звернулася за цим запитом, на надання власникові транспорту інформації про прізвище, ім’я і по батькові такої особи з описом самого запиту.
Ідентифікація

При отреєстр власників транспортних засобів, реєстр автомобілів, державний реєстр, реєстр власників автомобілівриманні інформації в паперовому виді – вам особисто необхідно пред’явити уповноваженій особі (у МВС) документ, який підтвердить вашу особу, а також надати копію такого документу.

Для отримання інформації через сайт МВС – необхідно пройти ідентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису (далі – ЄЦП) або іншого передбаченого способу ідентифікації.

Одним з альтернативних способів проходження ідентифікації фізичної особи є використання електронної системи під назвою “Bank ID” (яка, у свою чергу, використовує клієнтську базу цих банків).

Також був затверджений Порядок доступу уповноважених осіб (адвокатів, нотаріусів, органів місцевого самоврядування) до ЄДР МВС відносно зареєстрованого транспорту і його власника.

Отримання доступу до даних Реєстру відбувається відповідно до договору, за допомогою ЄЦП.

Перед тим, як починати шукати потрібну інформацію про зареєстрований транспорт і його власника юзерові необхідно ввести в Реєстр дані, які обгрунтовують причину подання подібного запиту.

Пошук в Державному реєстрі власників транспортних засобів

реєстр власників транспортних засобів, реєстр автомобілів, державний реєстр, реєстр власників автомобілівСам пошук здійснюється за такими параметрами:

 • ПІБ власника з датою народження;
 • серія і номер паспорта власника або ж реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • повна назва юридичної особи;
 • ідентифікаційний код юрособи в ЄДР;
 • номерний знак транспортного засобу, що цікавить вас.

Прийом посадовцями інформації, що зберігається в Реєстрі (не перевищуючи повноважень, які встановлені законом), – здійснюється в електронному вигляді і також є абсолютно безкоштовним.

Дивіться про Державний реєстр власників транспортних засобів на відео:

відео

Інформація надана з матеріалів сайту : www.pravoconsult.com.ua