Увага! Корисна інформація!

Які документи необхідно надати митниці ДФС для здійснення оформлення майна, ввезеного як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства?

Відповідно до ст. 18 Закону України від 19 березня 1996 року № 93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» зі змінами і доповненнями оподаткування митом майна, що ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємств з іноземними інвестиціями (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), здійснюється у порядку, встановленому Митним кодексом України від 13 березня 2012 року № 4495 -VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ).

Частиною другою ст. 287 МКУ встановлено, що товари (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), які ввозяться на митну територію України на строк не менше трьох років іноземними інвесторами відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування» як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, звільняються від сплати ввізного мита. При відчуженні таких товарів раніше трьох років з часу зарахування їх на баланс ввізне мито сплачується на загальних підставах.

При цьому при митному оформленні майна, ввезеного як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, з метою звільнення від сплати ввізного мита, подаються такі документи:

1. Документи, які підтверджують вартість іноземних інвестицій;

2.Статут підприємства з іноземною інвестицією.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 210.05) за адресою http://zir.minrd.gov.ua/