Увага! Корисна інформація! Найкоротші бухгалтерські новини, 10-15 квітня

Податківці повідомили про зміну рахунків з ЄСВ (але не повідомили, кого саме це стосується); Президент підписав закони про скасування обов’язкового використання печаток та про оподаткування дивідендів за ставкою 9%; Держпраці проти зменшення штрафів за порушення трудового законодавства; нова форма Книги обліку доходів та витрат для фізосіб та новий Звіт з ЄСВ у проектах Мінфіну, а також відставка Гонтаревої (вже менше ніж за місяць).
________________________________________
Забути про роботу і спокійно відсвяткувати Великдень? Ні, не чули! Напередодні свят і вихідних, у п`ятницю, 14 квітня, податківці повідомили, що у зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС змінено деякі рахунки для сплати єдиного соцвнеску. Перелік рахунків розміщено у розділі «Бюджетні рахунки» на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФСУ, у розрізі територіальних органів ДФС та категорії платників: усього 24 області, м. Київ та офіс великих платників податків ДФС.
Які саме зміни відбулись і у яких районах – не зазначається, тож доводиться шукати і звіряти самостійно.
Та це ще не всі п`ятничні новини. Того ж дня Президент підписав Закон про скасування обов’язкового використання печаток (Закон від 23.03.2017 р. 1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями»). Ним нібито виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з держорганами та органами місцевого самоврядування. А за вимогу посадової особи про наявність відбитку печатки нібито встановлено адміністративну відповідальність. «Нібито» – тому що усі ці покращення були прописані у законопроекті, а от які саме норми збереглись в остаточному варіанті закону – поки що невідомо, оскільки його текст поки що офіційно не оприлюднений.
Спасибі, звісно, депутатам за таке спрощення життя підприємців і бухгалтерів, але хочеться доповнити перелік добрих справ чимось більш суттєвим і значущим. Наприклад, спрощенням адміністрування ПДВ, зменшенням ставок ЄСВ, або ж приведенням до здорового глузду розмірів штрафів від Держпраці…
До речі, про Держпраці… Міністерство соцполітики не підтримує законопроект №5711 нардепа Оксани Продан про зменшення «трудових» штрафів та пом’якшення відповідальності у разі порушення законодавства про працю. Про це повідомляється у листі, який було надіслано Всеукраїнській асоціації роботодавців. Оскільки, на думку чиновників, це «значно погіршить ситуацію у сфері праці, сприятиме тінізації заробітних плат, позбавить працівників захисту їх трудових прав, дозволить роботодавцям ігнорувати вимоги законодавства про працю, тим самим значно погіршуючи соціальну ситуацію в Україні».
Оподаткування дивідендів за ставкою 9%: закон підписано. 12 квітня Президент підписав Закон №1989, яким виправлено технічну помилку щодо дати набрання чинності норми про оподаткування доходів у вигляді дивідендів за ставкою 9%. За такою ставкою оподатковуються доходи у вигляді дивідендів по акціям й корпоративним правам, нарахованих нерезидентами, ІСІ та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток (оновлений пп. 167.5.4 ПКУ).
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 15 квітня), та застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2017 року. А, отже, з цього часу дивіденди по акціях і корпоративних правах, нараховані після 01.01.2017 р. нерезидентами, ІСІ та «єдинниками», будуть обкладатися ПДФО за ставкою ПДФО 9%.
Консультує ДФС. Податківці з Дніпропетровської області на прикладі роз’яснили, як правильно вказувати код послуги в податковій накладній згідно з ДКПП, та нагадали, що вже з 8 травня підприємці-«єдинники» зобов’язані застосовувати РРО під час реалізації технічно складних побутових товарів (ми докладно писали про це тут); ДФС у Волинській області надала роз’яснення щодо відображення у Формі 1-ДФ поворотної фінансової допомоги, яка надається фізособі юрособою та навпаки; фіскали у Житомирський області розказали, як списуються кошти з електронного ПДВ-рахунку, якщо у платника податку виник борг. А ще у журналі «Вісник. Офіційно про податки» надрукували консультацію про те, що робити коли основний засіб замортизовано, а залишкова вартість становить нуль. Ми передрукували її ось тут.
Новини міністерств і відомств. Держстат розрахував індекс споживчих цін у березні 2017 р. (плюс 1,8% до лютого і 3,9% з початку року); Нацбанк знизив облікову ставку до 13%; Мінсоцполітики внесло зміни до Типового положення про службу охорони праці, а ДФC оприлюднила проект наказу Мінфіну щодо затвердження нової форми Книги обліку доходів та витрат для фізосіб та Порядку її ведення.
І ще декілька проектів наказів Мінфіну… Федерація профспілок України оприлюднила проекти наказів Мінфіну, якими пропонується внести зміни до форми звіту з ЄСВ, Порядку його формування та подання, а також внесено до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ. Що саме пропонується (в черговий раз) змінити – читайте тут.
І наостанок: Гонтарева (майже) все! У минулий понеділок, після майже трирічного терміну перебування на посаді Голови Нацбанку, про свою відставку оголосила Валерія Гонтарева. Звільнятись Голова НБУ хоче з 10 травня 2017 року, але, згідно закону, буде обіймати свою посаду аж до відповідного рішення Парламенту.

Джерело: інтернет версія Дебет-Кредит