Роман Стефанишин: виховання у пацієнтів культури профілактики хвороб – це пріоритет сучасної медицини

Про це директор медичного центру «Пріма МЕД», голова правління ІФООПРО Роман Стефанишин сказав у своїй доповіді під час Львівського Медичного Форуму – наймасштабнішій події Західної України, на яку з’їжджаються науковці, спеціалісти в різних галузях медицини, представники відомих фірм-виробників світу та безпосередньо виробники виробів медичного призначення, обладнання та фармацевтичних препаратів всієї України.

У рамках Форуму було проведено ряд науково-практичних конференцій, лекторіїв, майстер-класів та практичних демонстрацій за участю провідних спеціалістів та відомих фірм-виробників галузі за такими темами, як: «Сімейна медицина. Перспективи та шляхи подальшого розвитку», «Лабораторна медицина. Нові методи діагностики», «Комплексний підхід до питань реабілітації», «Новітні тенденції лікування та профілактики дерматовенерологічних та косметичних проблем в рамках доказової медицини» та «Актуальні питання співпраці з громадськістю в сфері охорони здоров’я». саме вроботі останньої конференції і взяв участь Роман Стефанишин: «Досвід формування “Пріма МЕД” як соціально відповідального підприємства, наші численні соціальні проекти, які спрямовані на профілактику захворювань, пропаганду здорового способу життя та формування щоденних навичок піклування про власне здоров’я, – все це стало предметом мого виступу на Форумі”.

А розповісти Роману Стефановичу було про що, адже загалом впродовж тільки останніх трьох років «Прімою МЕД» було реалізовано більше десяти проектів, в тому числі і для власних працівників: «Серед успішних можу виділити: «СНІД – знання та розуміння» – це безкоштовне обстеження на СНІД, проект триває і в 2016р., – перераховує директор медичного центру, – «Вірусні гепатити: знай, контролюй, захищайся» – проект проводиться щороку серед медичних працівників закладів охорони міста та області, «Рання діагностика туберкульозу», – скринінгове обстеження на виявлення антитіл до збудника туберкульозу ( Мікодот); «Майбутнє є сьогодні» – проект в рамках якого проходили обстеження маленькі пацієнти».

На переконання підприємця, на шляху становлення демократичної країни дуже важливим є підвищення рівня самоорганізації та самосвідомості кожного громадянина. А це включає багато чинників, в тому числі і питання профілактики та популяризації здорового способу життя. Людині потрібні знання, як піклуватись про себе, своє здоров’я, а ці знання можуть дати саме заклади охорони здоров’я.