Поради новоспеченим підприємцям! : готуємо бізнес до перевірки держорганів

Експерти вважають, що краще мати всі необхідні дозвільні документи, щоб уникнути проблем.

Рано чи пізно підприємці будь-якої ланки приймають у себе контролерів, які “заходять на вогник” з перевірками. Такі візити малоприємні, але в нервування вони перетворюються лише для тих, хто недбало ставиться до ведення звітності або дійсно щось приховує. Тому давайте розберемося, як бізнес може пройти всі етапи перевірок безболісно. І допоможе нам в цьому керуючий партнер ЮФ Pravovest Гліб Сегіда.

КУРС. Найчастіше наші підприємства перевіряють такі органи, як податкова, поліція (УБЕЗ), Державний архітектурно-будівельний контроль (ДАБК), санстанція, пожежний нагляд, Держпраці, місцеві обленерго, екологічна інспекція і т.д. Але в цілому візити цих відомств залежать від типу послуг / товарів, які пропонує підприємство. “Підстави для приходу перевіряючих визначаються профільним законодавством. Як правило, такі перевірки діляться на планові (по попередньо затвердженому на рік плану) і позапланові (наприклад, за скаргою або інформації про можливе правопорушення з іншого органу) “, – роз’яснює Сегіда. За його словами, податкова може прийти на підприємство з перевіркою також на підставі постанови слідчого у кримінальній справі: “В цьому випадку спочатку податкова направляє запит підприємцю на отримання документів. І якщо вони прийшли не в повному обсязі або не підтверджують реальність господарських операцій – чекайте позапланової перевірки. Для цього видається спецпріказ і повідомлення, де вказується перевіряти особу, код, адреса, вид перевірки, ПІБ інспекторів, дата її проведення і т. Д. Без цих документів перевіряє можна в офіс не пускати “. Також юрист відзначає, що з січня 2015 го і до кінця цього року діє мораторій на проведення перевірок для фізосіб-підприємців та організацій, дохід яких становить не більше 20 млн грн на рік. Винятків в цьому правилі два. По-перше, “візити” держорганів слід очікувати ФОП 2 і 3 категорії, які заробляють, власне, більше 20 млн грн на рік. А по-друге, перевірятися можуть ті, хто торгує підакцизними товарами (алкоголем, сигаретами).

НЮАНСИ. Коли до підприємця приходить перевіряючий, вести себе потрібно спокійно і впевнено, радять експерти. Також при наявності законних підстав потрібно надати контролерам необхідні документи для ознайомлення, робоче місце, бухгалтера в допомогу, по можливості комп’ютер і зробити копії документів. Все це в інтересах фірми, адже ви надаєте докази прозорості ведення бізнесу. У той же час, якщо у підприємства є якісь помилки в бухгалтерії або інші огріхи, варто їх ліквідувати. “Перевірок все одно не уникнути. Тому треба заздалегідь провести аудит, найняти юриста або податкового консультанта, якщо є “темні плями” в діяльності. І не варто сподіватися, що перевіряючі не помітять недоліків – помітять і оштрафують. Тому найкращий захист – вести бізнес прозоро і бути готовим до уваги держорганів “, – вважає Сегіда.

Джерело: http://www.segodnya.ua/