Відбулася довгоочікувана подія – підписано трьохсторонній договір про співпрацю з ІФООПРО

Прикарпатські податківці та митники підписали трьохсторонній договір про співпрацю з Івано – Франківською обласною організацією підприємців, роботодавців та орендарів

Важливим напрямом роботи Головного управління ДФС в Івано-Франківській області є співпраця з інститутами громадянського суспільства, які представляють бізнес – спільноту нашої області. Адже від порозуміння між податковою службою і платниками податків, якості роботи податківців та готовності бізнесу чесно платити податки, залежить динаміка наповнення як державного так і місцевих бюджетів. А це, в свою чергу, добробут нашої країни, кожного жителя Івано-Франківщини зокрема. Про це під час зустрічі з представниками новоствореної обласної організації роботодавців, підприємців та орендарів заявила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, сьогодні обласна фіскальна служба активно співпрацює з найбільш авторитетними громадськими організаціями області, що представляють бізнес, зокрема: регіональними відділеннями Асоціації платників податків України, Українського союзу промисловців та підприємців, Центром європейської інтеграції, Спілкою бухгалтерів Прикарпаття, Громадським центром «Ділові ініціативи», Івано-Франківською організацією роботодавців та ін. Крім того, при Головному управлінні фіскальної служби області активно працює одна з найчисельніших серед податкових органів громадська рада, до складу якої входять представники більше 40 авторитетних громадських організацій.

«Сьогодні у нас приємна подія, адже до співпраці долучилась ще одна громадська організація нашого краю – Івано-Франківська обласна організація роботодавців, підприємців та орендарів, яку очолює Роман Стефанишин, – зазначила Ірина Столярик. –  Підписавши трьохсторонній договір між Головним управлінням ДФС в області, Івано-Франківською митницею ДФС та громадською організацією, ми домовились про  спільну роботу щодо розробки пропозицій по вдосконаленню податкового та митного законодавства, реалізацію спільних заходів щодо роз’яснення діючого законодавства, вирішення проблемних питань бізнесу, виведення промисловості і підприємництва «з тіні» тощо. Також, сподіваюсь, новостворена організація долучиться до роботи і нашої Громадської ради.

Переконана, що від такої широкої співпраці з представниками бізнесу виграють усі. Для прикладу, одне з важливих питань на сьогодні є легалізація заробітної плати. Враховуючи зменшення ставки єдиного соціального внеску практично у два рази (в середньому із 41% до 22%) та скасування ЄСВ, який утримувався із заробітної плати найманих працівників, протягом двох місяців ц.р надходження внеску у порівнянні з минулим роком зменшилися всього на 30%. Тобто ми бачимо частково детінізацію, частково збільшення зарплат і в абсолютних цифрах це – неризикові суми, адже бюджетом країни було передбачено як перекривати ці недонадходження по ЄСВ. Збільшення надходжень до зведеного бюджету за два місяці ц.р. на 317,9 млн. гривень – цьому підтвердження.

Звичайно ми розуміємо, що цього недостатньо, адже значна кількість найманих працівників й надалі працює без оформлення трудових відносин, а бюджет недоотримує значні кошти. Крім того, підприємці, які порушують трудове законодавство, ризикують наразитися на значні фінансові санкції».

Як відомо,  в Україні значно посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Зокрема, у випадку допущення найманого працівника до роботи без оформлення трудового договору, або ж оформлення працівника на неповний робочий час, а фактично він виконує роботу впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та у випадку виплати заробітної плати  без сплати ЄСВ та податків,  передбачено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення. Сьогодні це 41340 гривень, з травня – 43500 гривень. Порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі тягне за собою штраф у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення – 4134 гривні, з травня п.р. – 4350 гривень.

Посилено й адмінвідповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).

За словами головного податківця області, на сьогодні розробляються додаткові заходи для посилення контролю за сплатою ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб для забезпечення надходжень платежів до бюджету та проведення повної детінізації заробітної плати.

«Для уникнення різного роду непорозумінь зустрічатимемося з бізнесом, роз’яснюватимемо всі переваги прозорої діяльності, необхідності чіткого дотримання вимог діючого законодавства. І в даному питанні розраховуємо на підтримку наших представників громадськості, які є авторитетними серед бізнес – спільноти краю.

Вкотре наголошую, що лише спільними зусиллями ми зможемо досягти успіху, змінити ситуацію в нашій країні на краще», – сказала Ірина Столярик.

Детальніше про підписання трьохсторонньої Угоди можна подивитися на відео