Корисна інформація для бізнесменів-початківців! Як відкрити власну справу та що для цього потрібно?

 

Основним питанням започаткування власного бізнесу є навіть не гроші, а бажання щось робити. Аби стартова сума була меншою, фахівці радять засновувати бізнес з мінімальними ресурсами. З чого починати, яку нішу обрати, а також як зареєструвати свою “комерцію”.

З чого почати

Як розповів незалежний фінансовий консультант Руслан Юрків, свою справу варто починати з пошуку ідеї та тестування. Спочатку потрібно знайти потенційних споживачів, тобто клієнтів. Можна навіть взяти перші замовлення. Також – зробити опитування, вивчити ринок. Дуже важливо знати потенційних конкурентів та їхні слабкі сторони, промоніторити об’єми ринку та можливі ризики.

Дбайте про якісний сервіс для кожного вашого клієнта і вони приведуть вам ще 10 клієнтів безкоштовно,
– зазначає Юрків.

На думку засновниці освітнього центру для підприємців Startup Ukraine, коворкінгу KyivWorking, бізнес-табору Made in Ukraine Анни Петрової, розпочинати власну справу треба, як банально це не було б чути, із мрії. За словами підприємця, будь-який бізнес “народжується” із того, що людина хоче змінити світ, державу, покращити стан життя суспільства. Якщо ви починаєте бізнес з метою збагатитися, скоріше за все нічого путнього у вас може не вийти. Подивіться довкола: які проблеми вас оточують? Як ви можете посприяти їх вирішенню?

Я, наприклад, бачила явну проблему – відсутність освітнього центру для підприємництва, і створила Startup Ukraine. Ще одна проблема – відсутність креативного простору, де можна було б продуктивно попрацювати, надихнула на створення коворкінгу KyivWorking,
– розповідає Петрова.

Як обрати нішу

Потрібно займатися тим, що приносить задоволення, а не лише гроші. Шукати варто вузькі ніші (спеціалізацію). У наш час люди “лякаються” майстрів на усі руки.

Поставте собі питання: чим би я займався чи займалася, навіть якби мені за це не платили? Ще одне питання, яке приводить до відкриття ніші для бізнесу: якби усі мої матеріальні потреби були задоволені, що б я робив чи робила? Головне – обирати таку нішу, щоб вам хотілося постійно розвиватися.

Чим найвигідніше займатися

Якби була відповідь на це питання і люди про це дізналися, то завтра цим було б займатися не вигідно, бо усі кинулися би в такий “прибутковий” бізнес, коментує Юрків. Якщо займатися улюбленою справою, віддаючи себе на 100% – тоді й успіх буде не за горами.

Немає вигідних чи невигідних ніш, наголошує Петрова. Створіть щось унікальне, “горіть” своєю справою і тоді все вдасться.

Я за те, щоб заводити нові формати в Україні, щоб створювати те, чого ще немає. Звісно, якщо ви створите десяту кав’ярню на розі, то це “невигідна ніша”,
– підкреслює засновниця освітнього центру для підприємців.

Будьте оригінальними, не копіюйте.

Уже є ідея, що далі

Далі потрібна команда. Якщо ви хочете дійсно збудувати бізнес, а не створити собі робоче місце, вам потрібно з перших днів намалювати структуру вашої команди й почати їх набирати. Як кажуть: сам у полі не трактор.

Жодна людина не зможе зробити сама те, що зробить команда,
– вважає Юрків.

Якщо ідея уже є, Петрова радить протестувати її. Найпростіший спосіб це зробити – запитати “фідбек” у вашої потенційної аудиторії, наприклад, у знайомих та друзів. Просто розкажіть про вашу ідею у соцмережі, можете зробити опитування. Ще краще – зробити прототип продукту й представити його аудиторії. Якщо це одяг, аксесуари чи їжа – візьміть участь у виставках на кшталт “Всі свої”. Так ви зрозумієте, чи потрібен взагалі комусь ваш продукт, наскільки він популярний, що варто змінити.

Щодо бізнес-плану

Насправді, аби створити бізнес, не потрібно багато коштей. Куди важливіше багато зусиль та праці, потрібна хороша команда поряд. З мінімальних вкладень – це витратити гроші на рекламу, заплатити програмісту за сайт, виготовити товар. От і все.

Однак створювати бізнес-план обов’язково, наголошує Петрова, бо без чіткої інструкції “як діяти” ви не зможете розвивати проект. Це досить довгий процес, потрібно врахувати максимум нюансів.

В першу чергу – цільову аудиторію, “канали” виходу на аудиторію, який прибуток ви розраховуєте і за який термін. А також прописати багато інших питань власної бізнесової ідеї. Складаючи бізнес-план, ви можете навіть зробити переоцінку свого майбутнього бізнесу. Побачити ризики або перспективи про які могли й не здогадуватися.

Про реєстрацію бізнесу

Тут немає універсальної поради. Обирайте при реєстрції ту оптимальну форму, яка потрібна на старті. Якщо вам достатньо фізичної особи-підприємця – розпочинайте з нього. Якщо у вас амбітні плани або вам потрібна повна система оподаткування, то реєструйте ТзОВ.

Перед реєстрацією проконсультуйтеся з юристами, які є фахівцями у даній справі.

Де брати гроші

Якщо у вас хороша бізнес ідея – знайти гроші не складно.

Знайдіть партнерів. Домовтеся про частку в бізнесі. Якщо потрібна велика сума – пошукайте інвесторів. Насправді зараз багато людей знаходяться у пошуках хороших бізнес ідей.

Головне – не беріть кредитів. На сьогодні відсоткові ставки, які пропонують банки занадто високі, – наголошує Руслан Юрків.

Щоб стартова сума була меншою – розпочинайте бізнес з мінімальними ресурсами. Не обов’язково винаймати офіс з меблями та усієї технікою. Для старту – таке робоче місце може зачекати, допоки ви станете на ноги та почнете отримувати свій дохід.

Про що варто пам’ятати?

Поставте собі два питання: “Як виглядатиме мій бізнес, коли в мене є гроші? Як він виглядатиме, коли грошей немає?”. Ви маєте бути готові до будь-якого розвитку подій. Обов’язково памятайте, з ким ви створюєте проект. Якщо ви можете обійтися без партнера – обійдіться без нього. Якщо все ж таки створюєте бізнес з кимось, то підбирайте партнера таким чином, щоб він вас доповнював, тобто закривав ваші потреби, наголошує засновниця StartUp Ukraine. Якщо ви чогось не вмієте – це має вміти ваш партнер. Така схема бізнес-співпраці – найпродуктивніша.

Ще одна деталь – пропишіть, на яких умовах ви працюєте з цією людиною. Бо спочатку ви можете бути чудовими друзями, а коли починаєте заробляти реальні гроші – виникають претензії.

Не бійтеся. Створюйте, бо якщо не ви, то хто?

І на завершення хочеться зауважити те, що наша організація представляє та захищає права і законні інтереси своїх членів у відносинах з профспілками, їх об’єднаннями та іншими організаціями найманих працівників, органами державної влади, місцевого самоврядування у сфері регулювання соціально-трудових, економічних відносин.
Запрошуємо долучатись до лав ІФООПРО!