Корисна інформація! Чому франчайзинг 100% допомагає заробити всім надприбуток?

Багато, мабуть, зараз чують такі поняття як “франчайзинг” або “договір комерційної концесії”. Однозначно, що в наш час, – це найбільш популярний спосіб “розмноження” підприємств, які показали себе як успішні та перспективні. Це також і сучасний метод ліцензування, за допомогою якого один учасник (франчайзер) дає другому учасникові (франчайзі) за домовлену суму (роялті) можливість розвиватися під власним ім’ям, користуючись торговими марками франчайзера і використовуючи його бізнес -модель.

Напевно, що всі знають такі торгові мережі як “McDonalds”, “Sela”, “Нова Пошта” та найбільша мережа в світі з продажу продуктів харчування – “Subway”. Але не кожен знає, що секрет їх успіху полягає саме в продуманості бренду, стратегії розвитку, правилах функціонування (чого тільки коштує правило “McDonalds” про 5 хвилин обсмаження на кожну сторону котлети або правила укладання начинки бургера), які власне і передаються за згодою власника тим, хто хоче отримувати прибуток з вже готової моделі.
Недарма франчайзинг називають найлегшою і найуспішнішою формою для початку власного бізнесу.
Що ж таке франшиза?
По суті – це сам об’єкт договору франчайзингу, система привілей, що складається з прав на: використання бренду; застосування бізнес-моделі франчайзера; усі інші блага, потрібні для створення і успішного просування бізнесу. Франшизою може виступати спосіб ведення бізнесу і товарний знак, торгова марка (про те, як її зареєструвати, писали ТУТ і ТУТ). Також технологія із зобов’язаннями обох сторін. До усього цього можуть бути пільги, між франчайзером і франчайзі, які надаються за певну плату. Таке оформлення відбувається відповідно до Цивільного кодексу України.

Якщо ви хочете продавати свою франшизу, ви повинні показати ефективність власного бізнесу, налагодивши всі процеси на всіх етапах. Крім того, франчайзеру необхідно мати підприємство-флагман, на базі якого і відбуватиметься розмноження бізнесу. Також треба надати інструкцію, як ефективно використати вашу бізнес-модель. Хоча поняття франчайзингу в Україні не дуже-то і популярно, але ця модель розвитку бізнесу останнім часом починає набирати великі оберти.
Необхідною умовою, для продажу франшизи, є наявність товару (або ж послуги), який буде зроблений франчайзером. Але, частенько, франчайзери дають придбати не лише готову бізнес-модель, а і товари з робочими інструкціями. Також ви можете (або зобов’язані будете) користуватися їх устаткуванням, дизайном (вітрин, магазинів, офісів, які зроблені згідно із стилем бренду). Ось чому мінімальний стартовий капітал, найчастіше, починається від суми в 10 000 доларів, тоді як вартість самого товару не перевищує 1000$. Звертаємо вашу увагу на те, що у франчайзерів розмір необхідних інвестицій дуже часто занижений. Причина в тому, що вартість орендної площі, рекламні витрати, плата за роботу персоналу та інші витрати просто не враховуються. Ось чому при купівлі франшизи треба мати фінансовий запас. Ситуація зі строками окупності – обернено пропорційна. Франчайзери часто їх завищують. Оскільки, по-перше, додаткові витрати не враховані і, по-друге, на окупність впливають різні чинники. Франчайзерами часто вказується строк окупності в абсолютно ідеальних умовах (яких насправді не існує).
еобхідно звернути увагу і на юридичні аспекти цього виду відносин між бізнесменами. У законодавстві України термін “франчайзинг” зараз просто відсутній. Найбільше поняттю “франчайзинг” в законодавстві України відповідає термін “комерційна концесія”. Цей вид договірних відносин з усіма особливостями, умовами, відображений в главі 76 Цивільного кодексу України. Багато хто з підприємств, які пропонують свою франшизу, ховає договір комерційної концесії під договори постачання або реалізації товару, і при цьому вони не укладають договір комерційної концесії. Це відбувалося внаслідок державної реєстрації договору концесії. При тому, що реєстрація договору законодавчо не врегульована. У лютому 2015 року законодавець вніс зміни в частині державної реєстрації договору комерційної концесії, яка наразі є обов’язковою. Хоча, не все так просто з оподаткуванням роялті за договором комерційної концесії, але придбавати бізнес за франшизою законодавчо стало набагато простіше.
Як вибрати франшизу в договорі комерційної концесії?
Ми рекомендуємо вибирати франшизу саме тієї тематики бізнесу, яка вам найбільше цікава. Ви повинні бачити можливість самореалізуватися в ній. Для цього оцініть суму первинного внеску і роялті між усіма аналогічними пропозиціями. Це необхідно, щоб зрозуміти мотиви франчайзера: він бажає просто заробити гроші на високих платежах або ж дає можливість розвиватися (оплачувати вам буде потрібно тільки певний відсоток від вашого доходу). Це дуже важливо, оскільки в останньому варіанті полягає гарантія того, що навіть франчайзер буде мотивований в ефективному розвитку вашого бізнесу. Він намагатиметься допомагати вам в рішенні різних ситуацій, що склалися.

Варто приділити увагу на вивчення біографії володаря франшизи. Без уваги не повинна залишитися і його репутація. Після того, як ви зрозуміли, що це за людина – дайте відповідь собі ось на яке питання: чи “Хочу я мати які-небудь загальні справи з такою людиною?”. Немає сто відсоткової впевненості? Спробуйте – довіритися своїй інтуїції. Актуально співпрацювати з франчайзером, з яким ви хочете заключити договір комерційної концесії, у якого не менше двох років досвіду роботи. А з іншого боку не треба відразу нехтувати успішними стартапами (хоч і молодими). Не забудьте зробити також оцінку бізнес-плану франчайзера і потенціал вашого міста. Визначте масштаби ринку, оскільки споживачі не підлаштовуватимуться під всі види товарів. Можливо, що вам прийдеться підлаштовуватися під них.
Ставте багато питань франчайзеру до того, як ви ще не отримали франшизу. Те, що у вас багато питань, – це нормально! Після того, як почнеться ваш бізнес, – їх стане набагато більше. Підводячи підсумок, ми хочемо побажати людям, які в перспективі стануть франчайзі -поставитись до купівлі франшизи з великою відповідальністю і співпрацювати тільки з надійними партнерами. У свою чергу франчайзерам бажано бути гранично чесними з можливими партнерами і давати правдиву інформацію про свою пропозицію. Про переваги та критерії відбору франчайзингу дивіться на відео нижче:
https://youtu.be/yA3wgNssVsQ