Участь ІФООПРО у проведенні круглого столу з обговорення перспектив розвитку бізнесу в регіоні

У вівторок, 24 травня, в Івано-Франківську провели круглий стіл з представниками малого та середнього бізнесу. На ньому обговорили перші 200 днів роботи нової влади та які зміни в бізесовій сфері відбулися в місті за цей час.

Активну участь у проведенні круглого столу взяла Організація роботодавців ІФООПРО, а також представники Коаліції малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини, Ради підприємців міста, органів влади, громадських організацій.

Напередодні місцевих виборів, у 2015 році бізнес-спільнота міста сформувала 17 основних вимог до майбутньої влади. Серед них проблема з завеликою кількістю реклами в місті, коротка тривалість договорів між владою та підпримцями, невмотивованість відмов в наданні дозволів підприємцям та часте затягування розгляду питань.

За словами Олени Зварич, координатора Регіонального фонду підтримки підприємництва в області, влада вже вирішила проблему оптимізації шляхів транспортної розв’язки та розмітки доріг. Тепер молодіжний громадський центр “Еталон” з травня по жовтень 2016 року реалізовуватиме в місті проект “Розробка та впровадження Івано-Франківської “Business Agenda”. На меті він має прискорити реформи бізнесу на місцевому рівні.

“Ми хочемо через опитування та круглі столи визначити основні проблеми бізнес-спільноти в Франківську, – каже Олена Зварич. – Будемо проводити консультації з бізнесом, представниками влади та наукових закладів, щоб сформувати певний алгоритм вирішення тих, які гальмують розвиток підприємництва у Франківську”.

До слова, зараз в місті нараховують майже 24 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. 13 тисяч з них – це фізичні особи, думки яких необхідно враховувати.

Організатори мають надію, що до серпня 2016 року вже створять готовий продукт, який влада врахує в програмі розвитку підприємництва у майбутньому. Підприємцям роздали анкети, де вони мали обрати основні проблеми міського бізнесу та написати шляхи їх вирішення.