3 червня 2016 року відбулося засідання “круглого столу” з керівниками приватних медичних закладів

3 червня 2016 року відбулося  засідання “круглого столу”з обговорення розпорядження КМУ «Про затвердження Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України» та Постанови КМУ від 02.03.2016р.№285 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» за ініціативи голови Ради Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Романа Стефанишина. Захід відбувся в приміщенні Центру розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор»  Івано-Франківського національного університету нафти і газу, за що Виконавча дирекція ІФООПРО висловлює окрему подяку Гораль Ліліані Тарасівні – доктору економічних наук, професору, директору Інституту економіки та управління у нафтогазовому комплексі, професору кафедри фінансів Івано-Франківського    національного технічного університету нафти і газу.

Таку зустріч Роман Стефанишин ініціював для того, щоб нова Концепція ліцензіонування врахувала особливості роботи не тільки державних, але і приватних медичних закладів. “Ми повинні розуміти, що медичний бізнес розвивається дуже стрімко і міністерство охорони здоров’я не може зараз нас ігнорувати. Наша зустріч не є формальністю: сьогоднішнє обговорення ми запротоколюємо і відправимо в міністерство як наші спільні пропозиції.”

В обговоренні взяв участь Юрій Папіровий, заступник голови Громадської ради при Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, голова комітету з питань розвитку саморегулювання.

 “Треба бути відвертим – держава вже давно не може забезпечити виконання ст. 49 Конституції України”- сказав заступник голови Громадської ради при Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, голова комітету з питань розвитку саморегулювання – Юрій Папіровий.

“Сорок дев’ята стаття Конституції України закріплює право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, – говорить Юрій Миколайович, – але будьмо відверті: ця норма давно вже не працює. Держава в кращому випадку забезпечує якусь мінімальну межу цього права. Тож питання оплати медичних послуг, в тому числі і медичного страхування, – давно вже стоїть на порядку денному життя кожного українця”.